Radni zaapelowali do mieszkańców ws. bezdomnych zwierząt

2011.10.26 00:00
Administracje osiedli mieszkaniowych, zarządcy nieruchomości, mieszkańcy domów jednorodzinnych a także wszyscy białostoczanie - to adresaci apelu o wsparcie działań samorządu na rzecz bezdomnych zwierząt. Wystosowali go radni.
Radni zaapelowali do mieszkańców ws. bezdomnych zwierząt
Fot: sxc.hu
Apel dotyczył przede wszystkim bezdomnych kotów

"Miasto w miarę swoich możliwości budżetowych przeznacza corocznie środki finansowe na funkcjonowanie schroniska dla zwierząt, sterylizację psów i kotów, działalność patrolu ekologicznego w ramach Straży Miejskiej. Opracowany został także Program walki z bezdomnością zwierząt. Jednak nawet najlepszy program i sukcesywne zwiększanie środków finansowych na jego realizację nie przyniesie założonych celów bez zrozumienia i wsparcia społecznego." - Czytamy w apelu.

Białostoccy radni określili, że skala okrucieństwa i traktowania zwierząt jako niepotrzebnych rzeczy które wyrzuca się na śmietnik lub do lasu jest przerażająca. Podali przy tym przykład mieszkańców jednego z osiedli, którzy zwrócili się z żądaniem rozwiązania problemu plagi szczurów, nie wspominając jednak, iż wcześniej z ich inicjatywy zostały otrute bezdomne koty.

W perspektywie zbliżającej się zimy zasugerowano, że budynki, w których jest wiele nieużywanych pomieszczeń, w porozumieniu z zarządcą lub właścicielem, mogłyby stać się azylem dla zwierząt.

Jednocześnie ze strony radnych padło zapewnienie, że powstały w Białymstoku społeczny projekt opieki nad bezdomnymi kotami "Mruczek - mój sąsiad" będzie mógł być wdrożony na początku przyszłego roku po wejściu w życie nowej Ustawy o ochronie zwierząt.

E.S.

1403 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39