Radni zadecydują o podwyżkach

2011.11.28 00:00
Wzrost opłat za żłobki oraz zwiększenie stawek podatku od nieruchomości oraz od środków transportowych - czy to nastąpi? - będzie wiadomo po południu. Białostoccy radni zajmą się tymi kwestiami na dzisiejszej sesji.
Radni zadecydują o podwyżkach
Fot: sxc.hu
Opłata za pobyt dziecka wżłobku ma wynieść 200 zł

W planie porządku obrad Rady Miejskiej jest głosowanie nad zwiększeniem opłat za pobyt dziecka w żłobku. Pomysł ten negatywnie zaopiniowała w ubiegłym tygodniu Komisja Spraw Społecznych i Zdrowia.

To nie jedyna podwyżka, która może czekać białostoczan po tym głosowaniu naszych radnych. Zajmą się oni również projektami uchwał dotyczącymi zwiększenia stawek podatku od nieruchomości oraz od środków transportowych. Wzrost tych opłat nie powinien być jednak szczególnie dotkliwy - zaplanowano go na poziomie wskaźnika inflacji.

Emocje może budzić również uchwalanie planu zagospodarowania przestrzennego dla części osiedla Zawady (rejon ul. Chmielowej). Mieszkańcy do tej pory zgłaszali wiele uwag głównie co do przeznaczenia ich działek pod tereny retencyjne i tereny zielone, jak na przykład korytarze dla zwierząt.

Oprócz tego na dzisiejszej sesji radni przyjmą zmieniony plan gospodarki odpadami dla Białegostoku, zmodyfikują statuty Muzeum Wojska i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz przyjmą statuty Szpitala PCK i pięciu działających w mieście żłobków.

E.S.

1621 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39