Radni zadecydują o podwyżkach i likwidacji szkół

2012.02.27 00:00
Szykuje się długa i trudna sesja rady miejskiej. W poniedziałek (27.02) białostoccy radni zagłosują m.in. nad podwyżką cen biletów komunikacji miejskiej, zwiększeniu opłat i rozszerzeniu strefy płatnego parkowania oraz zadecydują czy przystąpić do likwidacji kilkunastu szkół ponadgimnazjalnych.
Radni zadecydują o podwyżkach i likwidacji szkół
Fot: ESD

Na lutowej sesji radni zagłosują czy przyjąć zaproponowaną przez prezydenta miasta uchwałę dotyczącą podwyżek cen za usługi przewozowe komunikacją miejską. Projekt zakłada, że bilet normalny jednorazowy kosztowałby nie 2,40, a 2,80 zł, zaś miesięczny imienny zamiast 72 - 80 zł.

Drugi ważny projekt uchwały dotyczy strefy płatnego parkowania. Według niego opłata za pozostawienie na godzinę samochodu w ścisłym centrum Białegostoku wynosiłaby nie jak do tej pory 1,20, a 2,40 zł. Ponadto strefa zostałaby rozszerzona i na jej nowym obszarze opłaty byłyby na poziomie dotychczasowym, czyli 1,20 zł za godzinę.

Można się spodziewać, że ożywioną dyskusję wśród radnych spowoduje zaproponowana przez urząd miejski likwidacja kilkunastu szkół ponadgimnazjalnych w Białymstoku. Oprócz zamknięcia liceów profilowanych i szkół dla dorosłych - co jest konieczne z uwagi na zmiany w systemie oświaty - odbędzie się głosowanie m.in. nad nie przeprowadzaniem kolejnych naborów do kilku liceów.

Ponadto w porządku obrad znalazły się uchwały dotyczące poszerzenia granic Białegostoku o wsie Porosły, Krupniki, Porosły Kolonia i Łyski oraz uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego dla części osiedla Białostoczek.

Początek sesji o godz. 10.00 w sali konferencyjnej urzędu wojewódzkiego.

E.S.

1471 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39