Radny wraca do pracy. Czekał na to 10 miesięcy

2019.12.16 11:26
Po ponad 10 miesiącach do pracy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego wróci radny Maciej Biernacki. Stanie się to po decyzji sądu.
Radny wraca do pracy. Czekał na to 10 miesięcy
Fot: MN

Na początku lutego tego roku, Maciej Biernacki – miejski radny, pełniący funkcję zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, został zwolniony ze stanowiska. Była to decyzja Przemysława Sarosieka, który dyrektorem WORD został miesiąc wcześniej. O tym, że między oboma dyrektorami może być zgrzyt, było wiadomo od samego początku, ponieważ Maciej Biernacki był jeszcze wówczas członkiem Platformy Obywatelskiej, natomiast nowy dyrektor został nim z nadania rządzącego w województwie Prawa i Sprawiedliwości.

Jako powód zwolnienia podano reorganizację ośrodka i zlikwidowanie stanowiska wicedyrektora. Z tym, że do zwolnienia radnego potrzeba jest zgoda rady miasta, a o taką Przemysław Sarosiek nie wystąpił.

Dlatego też Maciej Biernacki wszedł na drogę sądową, aby zostać przywróconym do pracy i odzyskać utracone pensje. Sąd pracy wyrok wydał już w październiku, a dyrektor i przedstawiciele WORD-u nie zdecydowali się na złożenie apelacji. Było trzeba poczekać jednak na jego uprawomocnienie.

Nowy-stary zastępca dyrektora wróci na stanowisko 18 grudnia. Wątpliwe jednak, że na takie samo stanowisko, bo rzeczywiście od momentu jego zwolnienia wicedyrektora w białostockim WORD nie było. Prawo nakazuje jednak zapewnienie stanowiska zgodnego z kompetencjami i odpowiednią pensją.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1280 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39