Radość była zbyt wczesna? Maliszewska znów "pozytywna"

2022.02.03 15:06
W środę (2.02) Natalia Maliszewska otrzymała negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, dlatego wydawało się, że najlepsza polska łyżwiarka szybka jednak wystąpi na igrzyskach w Pekinie. Niestety czwartkowy (3.02) test ponownie był pozytywny.
Radość była zbyt wczesna? Maliszewska znów "pozytywna"
Fot: Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego

Natalia Maliszewska wciąż nie może wrócić do wioski olimpijskiej. Koronawirus nie odpuszcza.

- Czwórka sportowców Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej, która przebywa w izolacji, otrzymała w czwartek pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa w organizmie. Dotyczy to też Natalii Maliszewskiej i Magdaleny Czyszczoń - czytamy w komunikacie Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Czy to oznacza, że białostocka zawodniczka specjalizująca się w short-tracku nie wystąpi w sobotnich (5.02) kwalifikacjach na dystansie 500 m? Na szczęście nie, ponieważ nie wszystko jest jeszcze stracone. Istnieje bowiem szansa, że Maliszewska otrzyma warunkowe zwolnienie.

- Niestety… Natalia Maliszewska i Magdalena Czyszczoń znowu pozytywne. Ich przypadki zostały zgłoszone (znowu) do Medycznego Panelu Eksperckiego z prośbą/żądaniem o warunkowe zwolnienie... Miejmy nadzieje, że Panel rozpatrzy to na korzyść zawodniczek jeszcze dzisiaj - informuje za pomocą mediów społecznościowych Konrad Niedźwiedzki, dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

Walka z czasem wciąż zatem trwa.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

288 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39