Ratownicy-społecznicy dostali nowy ambulans

2018.06.04 12:44
Grupa Ratownicza Medival ma nowy ambulans. Jest to możliwe dzięki wsparciu ze strony biznesu.
Ratownicy-społecznicy dostali nowy ambulans
Fot: Maciej Berger, Grupa Ratownicza "Medival"

Badania CBOS pokazują, że tylko 19% Polaków jest pewnych swoich umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku.

W polepszeniu tych statystyk ma pomóc współpraca nawiązana między Grupą Ratowniczą działającą przy Stowarzyszeniu Ratowniczo-Poszukiwawczym Medival a białostocką spółką AC. W ramach tego porozumienia przedsiębiorstwo z rynku motoryzacyjnego dofinansowało zakup ambulansu wraz z niezbędnym wyposażeniem, m.in. z torbą reanimacyjną oraz torbami opatrunkowymi. W posiadaniu ratowników znalazł się także sprzęt, który pozwala na skuteczne udzielanie pomocy poszkodowanym. Poza tym zostali oni wyposażeni również w polary ratownicze i materiały, które przydadzą się w podczas zajęć edukacyjnych.

Z drugiej zaś strony Medival - w trakcie wydarzeń oraz imprez plenerowych organizowanych przez firmę AC - będzie prowadził szkolenia z pierwszej pomocy oraz dawał pokazy z ratownictwa medycznego.

Grupa Ratownicza Medival została powołana w listopadzie 2016 r. Zgodnie z decyzją Wojewody Podlaskiego wpisano ją w rejestr jednostek współpracujących z systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

730 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39