Razem pili i razem stracili prawa jazdy

2023.06.19 13:11
1,5 promila alkoholu w organizmie miał 43-letni kierowca, który wyjeżdżając z posesji potrącił psa swojej partnerki. Po tym incydencie, 44-letnia kobieta zastąpiła go za kierownicą, pomimo że miała więcej promili.
Razem pili i razem stracili prawa jazdy
Fot: KMP Łomża

W niedzielę (18.06) po godz. 20.00 policjanci pełniący służbę na terenie Śniadowa otrzymali zgłoszenie o prawdopodobnie nietrzeźwym kierowcy.

- Jak wskazali świadkowie, kierowca bmw wyjeżdżając z posesji swojej partnerki potrącił jej psa. Świadkowie próbowali zatrzymać mężczyznę i zabrać mu kluczyki, niestety bezskutecznie. Relacjonujący zdarzenie dodali, że po przejechaniu kilku metrów, najprawdopodobniej też nietrzeźwa pasażerka wysiadła z auta i zabrała potrąconego psa. Następnie zamienili się miejscami i to kobieta dalej prowadziła pojazd - poinformowali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Policjanci ustalili miejsce przebywania pary. Zastali tam dwie osoby oraz wspomniane wcześniej bmw. 43-letni mężczyzna i 44-letnia kobieta przyznali się do udziału w opisanym incydencie. Podczas rozmowy z policją, 44-letnia mieszkanka powiatu łomżyńskiego poinformowała, że to jej pies został potrącony. Na szczęście zwierzę nie odniosło żadnych obrażeń i nie wymagało pomocy medycznej.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu we krwi, a jego partnerka przekroczyła dwa promile.

W wyniku tego wykroczenia oboje stracili prawa jazdy. Teraz będą musieli odpowiedzieć przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat. Ponadto mężczyzna będzie dodatkowo odpowiadać za potrącenie psa oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia, co również będzie rozpatrywane przez sąd.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1630 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39