Recital Edyty Geppert. Wygraj bilety [KONKURS]

2017.11.13 14:07
Edyta Geppert wystąpi w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Koncert odbędzie się 26 listopada.
Recital Edyty Geppert. Wygraj bilety [KONKURS]
Fot: materiały organizatora
Edyta Geppert

Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdziemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka, a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego.

Bardzo wiele piosenek z repertuaru Edyty Geppert wytrzymało próbę czasu i stało się evergreenami. Z tych prostych, melodyjnych, małych form słowno-muzycznych artystka wydobywa wielkie emocje, które udzielają się publiczności. Recital Edyty Geppert to znakomita okazja do spotkania z jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku - Mariana Hemara.

26 listopada artystka wystąpi w Białymstoku. Towarzyszyć jej będą: Piotr Matuszczyk (fortepian) i Jerzy Szarecki (trąbka), a za scenariusz i reżyserię odpowiada Piotr Loretz.

Początek koncertu o godz. 18.00. Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.

Wygraj bilety: Konkurs

Zobacz też: Recital Edyty Geppert

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

913 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39