Recital fortepianowy znanego muzyka. Wstęp wolny

2016.11.03 12:58
W sobotę (5.11) fani muzyki mogą wybrać się na recital fortepianowy Marka Brachy. Artysta wykona utwory Bacha, Chopina i Szpilmana.
Recital fortepianowy znanego muzyka. Wstęp wolny
Fot: pixabay.com

Marek Bracha to jeden z ciekawszych młodych polskich pianistów. Dobrze czuje się w repertuarze klasycznym i romantycznym - wykonuje go na instrumentach współczesnych oraz tych z epoki. Sięga też po utwory nowe. Brał udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, m.in. w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Chile oraz Wenezueli.

Muzyk podczas swoich występów stara się promować za granicą muzykę polską. Współpracuje z dyrygentami takimi jak Wojciech Rodek, Jakub Chrenowicz czy Jacek Kaspszyk. Do najważniejszych osiągnięć pianisty w ostatnim czasie należą koncert z Atom SQ podczas festiwalu "Mozart na Placu Defilad" oraz występ z Marcinem Maseckim na festiwalu "Transkrypcje", gdzie grał na czeleście.

Oprócz tego prowadzi szeroką działalność pedagogiczną, a w lipcu tego roku był jurorem na konkursie pianistycznym w Tajpej.

Marka Brachy będzie można posłuchać podczas recitalu w najbliższą sobotę (5.11) w Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu. Wykona on utwory Johanna Sebastiana Bacha, Fryderyka Chopina i Władysława Szpilmana. Wstęp wolny za okazaniem wejściówki.

Sprawdź szczegóły: Recital fortepianowy Marka Brachy

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

617 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39