Recydywista okradał drogerie. Został schwytany na gorącym uczynku

2022.12.15 11:18
Policjanci zatrzymali 32-latka, podejrzanego o liczne kradzieże. Jego łupem padały m.in. perfumy i maszynki do golenia. Obywatel Litwy usłyszał 5 zarzutów kradzieży w warunkach recydywy.
Recydywista okradał drogerie. Został schwytany na gorącym uczynku
Fot: Pixabay

Policjanci z białostockiej patrolówki dostali zgłoszenie o ujęciu przez ochroniarza sprawcę kradzieży w drogerii w Wasilkowie.

- Z relacji pracownika sklepu wynikało, że mężczyzna kilka dni wcześniej ukradł maszynki do golenia i ponownie przyszedł do sklepu. Wtedy to na drodze 32-latka stanął pracownik ochrony - przekazują funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Policjanci po przyjeździe na miejsc ustalili, że to nie jedyna kradzież, jakiej dopuścił się mężczyzna. W ciągu trzech dni na początku grudnia w kilku różnych drogeriach kradł ze sklepowych półek perfumy, kremy i zestawy do golenia. Pokrzywdzeni oszacowali straty na blisko 5 tys. złotych.

32-letni obywatel Litwy został zatrzymany i usłyszał 5 zarzutów kradzieży w warunkach recydywy.

- Decyzją sądu trafił na 2 miesiące do aresztu. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast w warunkach recydywy kara może być zwiększona o połowę - dodają mundurowi.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

499 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39