Region: Ponad 7 mln zł na uatrakcyjnienie Kanału Augustowskiego

2010.11.02 00:00
Gmina Płaska, która chce rozbudować zaplecze turystyczne wokół Kanału Augustowskiego otrzyma ogromne finansowe wsparcie na ten cel. Taką decyzję podjęły we wtorek (2.11) władze województwa.
Region: Ponad 7 mln zł na uatrakcyjnienie Kanału Augustowskiego
Fot: plaska.pl

Już skierowano do realizacji i dofinansowano atrakcyjny projekt gminy Płaska. Dotyczy on rozbudowy infrastruktury turystycznej w strefie Kanału Augustowskiego na terenie tej gminy, w tym urządzania plaż.

Projekt, który ma znacząco uatrakcyjnić Kanał Augustowski znajdował się na liście indywidualnych projektów kluczowych współfinansowanych w ramach unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego. Jego wartość to ponad 7,1 mln zł, w tym dofinansowanie opiewa na ponad 5,1 mln zł.

W przyszłości przewiduje się również budowę całorocznego trzykondygnacyjnego Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Augustowie (SPA, basen rehabilitacyjny, krioterapia z salą ćwiczeń kinezyterapeutycznych, salka gimnastyczna, boiska do squasha), trasy rowerowo-narciarskiej wzdłuż Kanału, wspomniane zagospodarowanie trzech plaż na terenie gminy Płaska, a także budowę basenów, boisk i ścianki wspinaczkowej.

E.S.

1840 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39