Dom

Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych już w ten weekend

2023.06.20 13:38
Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie organizuję kolejną edycję Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym oraz Wystawę Królików Rasowych.
Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych już w ten weekend
Fot: PODR Szepietowo

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie organizuje 29. Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych, Dni z Doradztwem Rolniczym oraz 10. Wystawę Królików Rasowych. Wydarzenie odbędą się w najbliższy weekend (24-25.06). Jest to największe i cieszące się ogromną popularnością wydarzenie w Polsce północno-wschodniej.

- Organizujemy wystawę z myślą i w trosce o sektor rolniczy. Każda kolejna edycja wystawy skupia w Szepietowie hodowców i rolników z całego regionu - poinformował Wojciech Mojkowski, dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. - W ostatnim czasie na terenach wystawowych PODR Szepietowo powstał nowoczesny i funkcjonalny obiekt wystawowy, przeznaczony do prezentacji i oceny zwierząt hodowlanych. Hala zlokalizowana jest w sąsiedztwie Agroareny, wśród budynków, tworzą kompleks wystawowy odzwierciedlający nowoczesne technologie i trendy w budownictwie sektora rolniczego. Wystawa jest dla nas wyjątkowym wydarzeniem i pragniemy dorobek hodowlany podlaskich rolników prezentować w sposób godny i okazały – zaznaczył dyrektor.

Wydarzenie jest nie tylko okazją do prezentacji najpiękniejszych okazów zwierząt, ale również miejscem do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami reprezentującymi sektor rolny. Dwudniowe spotkanie pełni funkcję promocji polskiego rolnictwa, gdzie wystawcy mają możliwość prezentacji postępu i dobrych praktyk hodowlanych.

Agroarena w Szepietowie gościć będzie rolników zarówno z kraju, jak i z zagranicy, a także przedstawicieli agrobiznesu. W ramach Wystawy Zwierząt Hodowlanych oceniane i promowane są osiągnięcia podlaskich hodowców, wyłaniając tym samym najpiękniejsze okazy zwierząt gospodarskich. Ponadto podczas wydarzenia tereny wystawowe szybko wypełnią się nowoczesnymi i zaawansowanymi technologicznie sprzętami rolniczymi. Bogata oferta handlowa maszyn i urządzeń przyciąga co roku liczne grono zwiedzających, tworząc doskonałą atmosferę.

Podczas dwóch dni nie zabraknie również stoisk z rękodziełem, lokalną żywnością oraz wielu konkursów. Rodziny będą miały okazję spędzić miły czas w bezpłatnej strefie dla dzieci, gdzie doświadczeni instruktorzy poprowadzą różnorodne animacje. To tylko jedna z wielu atrakcji, które zostały przygotowane na ten weekend otwierający wakacje.

W ramach wystawy odbywają się również Dni z Doradztwem Rolniczym, które stanowią doskonałą okazję do skorzystania z kompleksowego doradztwa. Eksperci chętnie udzielą porad dotyczących hodowli i zarządzania gospodarstwem. To wydarzenie umożliwia transfer wiedzy między rolnikami, doradcami, wystawcami, przedstawicielami świata nauki oraz instytucjami wspierającymi rolnictwo. Ma na celu zapoznanie z dostępnymi środkami pomocowymi i innowacyjnymi rozwiązaniami w prężnie rozwijającym się sektorze agro, co przyczynia się do trafnych inwestycji gospodarczych.

Podczas wydarzenia odbędzie się również X Wystawa Królików Rasowych, która jest dedykowana wszystkim hodowcom i miłośnikom tych sympatycznych zwierząt. W tym roku uczestnicy będą mieli okazję podziwiać mnogość prezentowanych ras, które zaskoczą swoją różnorodnością umaszczenia i urokiem tych puchatych ssaków.

Szczegółowe informacje: XXIX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1129 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39