Regionalne Centrum Informacji Turystycznej przyjazne osobom niepełnosprawnym

2015.03.01 00:00
Informacje udzielane w języku migowym, specjalne materiały promocyjne i miejsca parkingowe. Regionalne Centrum Informacji Turystycznej w Białymstoku jest przyjazne osobom niepełnosprawnym.
Regionalne Centrum Informacji Turystycznej przyjazne osobom niepełnosprawnym
Fot: RCIT

Prowadzony przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną punkt informacji działa w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej 1. Przygotował wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

Dla osób niesłyszących uruchomiono usługę tłumacza zdalnego, w ramach której oferowane są tłumaczenia na żywo rozmów z osobą niesłyszącą lub słabosłyszącą. Kontakt możliwy jest za pośrednictwem skype. Z kolei osoby poruszające się na wózku inwalidzkim mogą skorzystać ze specjalnego materiału promocyjnego - "Turystyka dla osób niepełnosprawnych województwa podlaskiego".

Ponadto odwiedzający centrum mogą liczyć na inne udogodnienia, m.in. miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych, położenie na parterze, szerokie drzwi, dostęp do sprzętu multimedialnego oraz toalety przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

959 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39