Rękawiczki, maseczki i alkohol do dezynfekcji. Chemicy z UwB wsparli sanepid

2020.03.26 11:21
Chemicy z Uniwersytetu w Białymstoku przekazali Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej m.in. wyposażenie, które jest potrzebne do przeprowadzania testów: plastikowe fiolki, probówki reakcyjne i płytki reakcyjne.
Rękawiczki, maseczki i alkohol do dezynfekcji. Chemicy z UwB wsparli sanepid
Fot: UwB dr Iwona Misztalewska-Turkowicz

Wydział Chemii UwB przekazał Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku środki ochrony osobistej oraz wyposażenie laboratoryjne.

- Część z tych rzeczy pochodzi z naszych zapasów, część zakupiliśmy na potrzeby Marcowych Spotkań z Nauką, które z powodu epidemii zostały odwołane - mówi dr hab. Agnieszka Wilczewska, prof. UwB z Wydziału Chemii.

Do pracowników sanepidu trafiło 2800 sztuk jednorazowych nitrylowych rękawiczek, 70 maseczek i 8 kg. alkoholu etylowego do dezynfekcji. Chemicy z Uniwersytetu w Białymstoku przekazali ponadto stacji wyposażenie, które jest potrzebne do przeprowadzania testów: 1400 plastikowych fiolek, 350 probówek reakcyjnych i 40 płytek reakcyjnych (na 48 próbek każda).

- Uznaliśmy, że przekażmy je tam, gdzie teraz są najbardziej potrzebne, czyli do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku. To wyraz naszej odpowiedzialności i solidarności z ludźmi, którzy ratują zdrowie Polaków, jednocześnie narażając własne. Wśród nich jest wielu absolwentów naszego wydziału. Wszyscy powinniśmy zrobić co się da, by zapewnić im możliwość bezpiecznej i jednocześnie jak najwydajniejszej pracy – dodaje prof. UwB z Wydziału Chemii.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

824 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39