Reklamówki pełne marihuany. U 32-latka znaleziono kilka kilogramów narkotyków

2016.05.15 15:42
Ponad 4,5 kg marihuany znaleźli w Dobrzyniewie Dużym podczas wspólnej akcji podlascy policjanci i celnicy. Zatrzymali przy tym 32-latka, który już usłyszał zarzuty.
Reklamówki pełne marihuany. U 32-latka znaleziono kilka kilogramów narkotyków
Fot: KWP Białystok

Policjanci rozpracowywali tę sprawę od kilku miesięcy. Z ich ustaleń wynikało, że mieszkaniec Dobrzyniewa Dużego może być zaangażowany w handel narkotykami. Mundurowi wspierani przez celników jednocześnie weszli do jego mieszkania i pomieszczeń firmowych.

- Policyjne podejrzenia okazały się uzasadnione. W wyniku przeszukania pomieszczeń użytkowanych przez 32-latka funkcjonariusze odnaleźli łącznie przeszło 4,5 kg marihuany oraz zabezpieczyli pokaźną sumę gotówki. Z takiej ilości narkotyków można było uzyskać około 32 tys. działek dilerskich o czarnorynkowej wartości blisko 230 tys. zł - relacjonują policjanci z zespołu prasowego komendy wojewódzkiej policji w Białymstoku.

Mężczyzna w piątek (13.05) został doprowadzony do prokuratury. Usłyszał już zarzuty uprawy konopi oraz udziału w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat. Decyzją sądu wczoraj mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

547 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39