Rekordowe zainteresowanie Podlasian e-kartami

2013.09.09 00:00
Podlaski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia w 2013 roku wydał rekordową ilość Europejskich Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego.
Rekordowe zainteresowanie Podlasian e-kartami
Fot: Ł. Wiśniewski
W 2013 roku Podlaski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia wydał 39 tys. e-kart

Już 39 tys. Europejskich Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego wydał w tym roku podlaski NFZ. To więcej, niż w całym ubiegłym roku, gdy wydano 38 tys. kart.

- Spodziewamy się, że w całym bieżącym roku wydamy o ponad 30 procent kart więcej niż rok wcześniej - mówi Adam Dębski, rzecznik podlaskiego oddziału NFZ.

Jednym z głównych powodów wzrostu zainteresowania Podlasian e-kartami jest wstąpienie do Unii Europejskiej popularnej wśród turystów Chorwacji. Drugą przyczyną jest także wdrożenie Zintegrowanego Informatora Pacjenta, przez co więcej osób odwiedza siedziby NFZ.

Jak co roku, dużo interesantów zgłosi się po e-karty w najbliższych tygodniach.
- Będą to głównie studenci, którzy wyjeżdżają na studia za granicą, szczególnie w ramach programu Erasmus - dodaje Adam Dębski.

Żeby wyrobić kartę EKUZ, należy wypełnić odpowiedni wniosek, który można pobrać ze strony internetowej: www.ekuz.nfz.gov.pl. Europejska Karta Ubezpieczenia pozwala na uzyskanie bezpłatnej pomocy medycznej w krajach Unii Europejskiej w zakresie określonym w danym kraju. E-karta nie dotyczy planowanego leczenia.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

881 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39