Rekrutacja uzupełniająca. Jest trochę wolnych miejsc na uniwersytecie

2018.08.13 07:48
Zbliża się rekrutacja uzupełniająca na Uniwersytecie w Białymstoku. Do wyboru jest jeszcze sporo kierunków.
Rekrutacja uzupełniająca. Jest trochę wolnych miejsc na uniwersytecie
Fot: Justyna Fiedoruk

W czwartek (16.08) na Uniwersytecie w Białymstoku rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca na studia stacjonarne I stopnia. Zainteresowani będą mieli do wyboru 9 kierunków. Wolne miejsca są jeszcze na: historii, studiach wschodnich, filozofii i etyce, kulturoznawstwie, ekobiznesie, ochronie środowiska, informatyce i ekonometrii, matematyce i fizyce.

Jak informuje uczelnia – rekrutacja odbędzie się również na 3 specjalnościach filologicznych. Chętni będą mogli zapisywać się na język francuski stosowany z hiszpańskim oraz na filologię rosyjską (dla kandydatów dopiero rozpoczynających naukę tego języka oraz dla tych, którzy już go znają – są odrębne rekrutacje). Zapisy w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) potrwają do 14 września.

Jeśli chodzi o wolne miejsca na studiach stacjonarnych II stopnia, to dodatkowy nabór będzie prowadzony na 7 kierunkach: filozofii, filologii polskiej, kulturoznawstwie, pracy socjalnej, chemii kryminalistycznej i sądowej, matematyce oraz fizyce. W tym przypadku rejestracja rozpocznie się 22 sierpnia, a zakończy 14 września (wyjątkiem jest chemia kryminalistyczna i sądowa – na tym kierunku można się rejestrować do 19 września).

Łącznie na studia stacjonarne I, II stopnia oraz jednolite magisterskie w roku akademickim 2018/2019 UwB planuje przyjąć 2830 osób.

Cały czas prowadzona jest również rejestracja na studia niestacjonarne - potrwa do 19 września. Tu na kandydatów czeka w sumie 560 miejsc.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

814 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39