Remis Słonecznych w Statscore Futsal Ekstraklasie. Zwycięstwo było bardzo blisko

2020.10.04 20:36
W 5. kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy MOKS Słoneczny Stok Białystok zmierzył się na wyjeździe z ekipą Red Devils Chojnice. Mecz zakończył się podziałem punktów.
Fot: MOKS Słoneczny Stok Białystok

Futsaliści MOKS-u dopisali do swego ligowego dorobku kolejny punkt. Stało się tak, ponieważ podopieczni Adriana Citki zremisowali 2:2 delegacyjne starcie przeciwko Czerwonym Diabłom z Chojnic.

W 10. minucie rywalizacji wynik pojedynku, dając białostoczanom prowadzenie, otworzył Paweł Aleksandrowicz, który wykończył kontratak zespołu gości, ale w drugiej części spotkania to gospodarze szybciej zapakowali piłkę do siatki. Konkretnie uczynił to Mykyta Storożuk, przez co rezultat meczu zmienił się na 1:1.

W dalszej fazie spotkania znów sposób na bramkarza przeciwników znalazł Paweł Aleksandrowicz, lecz opisane silne i precyzyjne uderzenie nie dało ekipie z Podlasia kompletu oczek. Wszystko dlatego, że w końcówce starcia dublet zaliczył również Storożuk, co poskutkowało tym, że niedzielny (4.10) bój MOKS-u z klubem Red Devils Chojnice zakończył się remisem.

Po 5 seriach spotkań Słoneczni mają na koncie 8 punktów. Taki dorobek pozwala Podlasianom zajmować lokatę w górnej połowie tabeli. Przed futsalistami trenowanymi przez Adriana Citkę są tylko drużyny Rekordu Bielsko-Biała, Piasta Gliwice, Clearexu Chorzów oraz Orła Futsalu Jelcz-Laskowice.