Remont białostockiej pływalni. Obiekt zostanie zamknięty na 3 miesiące

2019.03.05 17:30
Na mieszczącej się przy ul. Włókienniczej Pływalni Sportowej planowany jest spory remont. Z tego powodu w okresie letnio-wakacyjnym obiekt ten będzie nieczynny.
Remont białostockiej pływalni. Obiekt zostanie zamknięty na 3 miesiące
Fot: BOSiR

3 czerwca drzwi jednej z pływalni zarządzanych przez Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji zostaną dla klientów zamknięte. Powodem będzie m.in. modernizacja wentylacji.

- Wentylacja mechaniczna na Pływalni Sportowej została uruchomiona w 2000 r. Przez 19 lat centrale się wyeksploatowały. Modernizacja wentylacji mechanicznej ma na celu poprawę gospodarki powietrzem, w tym jego parametrów. Jej przebudowa zwiększy komfort użytkowania pływalni, a zastosowanie nowych rozwiązań technicznych powinno pozwolić zmniejszyć zużycie energii - mówi Anna Kopeć, inspektor ds. promocji w Białostockim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Na tym jednak prace się nie zakończą. Drugą inwestycją będzie docieplenie stropodachu i gzymsów w budynku. Przedmiotem robót będzie termomodernizacja gzymsów i połaci dachowej poprzez likwidację mostków termicznych. Ze względu na wykorzystywaną technologię najlepszym czasem na tego typu zabiegi jest właśnie okres letni.

- Prace będą prowadzone od 3 czerwca do 23 sierpnia 2019 r. BOSiR ogłosił przetarg na wykonanie tych robót i czeka na złożenie ofert do 11 marca 2019 r. - kontynuuje Anna Kopeć.

W czasie remontu basenowego obiektu przy ul. Włókienniczej normalnie funkcjonować będą pozostałe pływalnie zlokalizowane przy ul. Mazowieckiej (Pływalnia Kameralna) oraz ul. Stromej (Pływalnia Rodzinna). Do dyspozycji białostoczan będzie również plaża miejska, która mieści się na terenie Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1191 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39