Białystok Online

Kryminalne

Remontował mieszkanie, a potem okradł zleceniodawcę

2020.12.17 09:51
Remontował mieszkanie, a potem okradł zleceniodawcę
Fot: podlaska policja

34-latek remontował jedno z mieszkań w Szczuczynie. Poczuł się jak u siebie do tego stopnia, że wyniósł z piwnicy elektronarzędzia. Skradzione rzeczy udało się odzyskać.

W minionym tygodniu dyżurny grajewskiej policji został poinformowany o włamaniu do piwnicy jednego z bloków w Szczuczynie.

Łupem złodziei padły elektronarzędzia o wartości około 1000 zł. Jak ustalili mundurowi, do pomieszczenia mógł mieć dostęp mężczyzna, który wcześniej remontował mieszkanie. Już dwie godziny po zgłoszeniu 34-latek był w rękach funkcjonariuszy. Okazało się, że nie działał sam. Dwa dni później zatrzymano jego 24-letniego wspólnika.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Funkcjonariusze odzyskali też skradzione elektronarzędzia. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia.

Dorota Mariańska

Dorota Mariańska

dorota.marianska@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas