Remonty bibliotek, świetlic, chodników. Gminy mogą zabiegać o pieniądze

2018.03.26 18:22
Są pieniądze dla podlaskich gmin. Wystarczy tylko, że samorządy się po nie zgłoszą. Mimo że można dostać maksymalnie 10 tys. zł, to gra jest warta świeczki, bowiem w wielu miejscach świetlice, biblioteki czy chodniki czekają na remont.
Remonty bibliotek, świetlic, chodników. Gminy mogą zabiegać o pieniądze
Fot: pixabay.com

W poniedziałek (26.03) ruszył nabór do Programu Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego. Gminy mogą starać się o dotacje na inwestycje poprawiające bezpieczeństwo (np. spowalniacze drogowe, progi zwalniające, remont chodników, przejść dla pieszych, zakup i montaż luster).

Samorządy mogą też zabiegać o środki na wyposażenie bibliotek, remont i wyposażenie świetlic, domów kultury, placów zabaw i innych tzw. miejsc użyteczności publicznej.

Ogólnie do wzięcia jest 500 tys. zł z budżetu województwa. Nabór wniosków potrwa do 7 maja (gminy mogą składać po jednym wniosku), a podpisanie umów zaplanowano na 18 lipca. Natomiast przedsięwzięcia mają być zrealizowane do końca października.

Zgłaszać mogą się gminy wiejskie i miejsko-wiejskie. Można ubiegać się o maksymalnie 10 tys. zł dofinansowania. To pokrycie połowy kosztów inwestycji.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1308 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39