Remonty dróg w Supraślu czas start. W ponad 20 lokalizacjach

2024.02.16 10:07
Ponad 11 milionów złotych będą kosztowały remonty supraskich dróg. Podajemy szczegóły tych inwestycji.
Remonty dróg w Supraślu czas start. W ponad 20 lokalizacjach
Fot: UM Supraśl

W tegorocznym budżecie Gminy Supraśl na wykonanie remontów oraz budowy 22 dróg i pętli autobusowej w Ciasnem przeznaczono dokładnie 11 443 100 złotych. To możliwe między innymi dzięki pieniądzom pozyskanym z Rządowego Funduszu Polski Ład. Drogowców będzie można spotkać w wielu miejscach.

Inwestycje zostaną zrealizowane w następujących lokalizacjach:

- ulice Posterunkowa, Szkolna i Cegielniana w Supraślu,
- ulice Miodowa i Pszczela w Sowlanach,
- ulice Gruszkowa, Jagodowa, Śliwkowa, Truskawkowa i Żółwia w Sobolewie,
- ulice Orzechowa i Leszczynowa w Grabówce, w tym projekt Kwiatowej i Różanej w Grabówce,
- droga w Cieliczance,
- ulice Osiedlowa i Krótka w Karakulach,
- ulice Granitowa i Agatowa w Henrykowie,
- ulica Sosnowa w Ogrodniczkach,
- ulica Marcina w Zaściankach,
- droga w Sokołdzie,
- pętla autobusowa w Ciasnem.

Utwardzony zostanie również fragment ulicy Zaścianki w Zaściankach - na odcinku liczącym około 400 metrów długości. Będzie to pierwszy etap inwestycji remontu tej drogi.

Ulica Leszczynowa w Grabówce - szczegóły

- Ulicą Leszczynową w Grabówce rozpoczynamy cykl prezentacji poszczególnych ulic, które w tym roku będą modernizowane. Na dzień dzisiejszy tę ulicę zamieszkuje 235 osób. To głównie mieszkańcy zabiegali o remont tej drogi. Przebudowa składać się będzie z dwóch etapów. Na odcinku od ulicy Daktylowej do Mniszkowej zostanie położona nawierzchnia asfaltowa, zaś od końca aktualnego asfaltu od ulicy Daktylowej do ulicy Głogowej, na odcinku około 600 metrów, z racji na zamiar budowy przez Gminę Supraśl w przyszłych latach kanalizacji deszczowej zastosowana będzie warstwa przepuszczalna - przekazuje szczegóły Urząd Miejski w Supraślu.

Obecnie w magistracie przygotowywana jest niezbędna dokumentacja pozwalająca na ogłoszenie przetargu na wykonawcę tej inwestycji.

Owocowe ulice w Sobolewie - szczegóły

Czas także na drugą z prezentowanych drogowych inwestycji, realizowanych przez Gminę Supraśl na 2024 rok.

- O budowę ulicy Śliwkowej oraz sąsiednich ulic, tj. Truskawkowej, Jagodowej i Gruszkowej w Sobolewie, zabiegała Przewodnicząca Rady Miejskiej w Supraślu - Pani Monika Suszczyńska na wniosek mieszkańców - wyjaśnia Urząd Miejski w Supraślu.

Obecnie powstaje tam sieć wodno-kanalizacyjna. Jej wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane Kazimierz Samborski. Po zakończeniu budowy kanalizacji rozpoczną się roboty drogowe, których wykonawca zostanie wyłoniony w trybie przetargowym przez magistrat.

Osoby zainteresowane szczegółami dotyczącymi dokonywanych remontów dróg gminnych w tym toku mogą kontaktować się z referatem inwestycji w Urzędzie Miejskim w Supraślu - pod numerem telefonu: 85 7132 724.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.reducha@bialystokonline.pl

1074 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39