Rezerwy Jagi triumfują. Zima pokrzyżowała plany Wissy

2022.04.02 17:18
Z podlaskich drużyn występujących na szczeblu III ligi w 24. kolejce zagrała tylko Jagiellonia II Białystok. Wyjazdowy mecz Wissy został odwołany z powodu złego stanu boiska.
Fot: Wissa Szczuczyn
Boisko Sokoła Aleksandrów Łódzki w sobotnie popołudnie

Rezerwy Dumy Podlasia odniosły w sobotnie (2.04) popołudnie 8. zwycięstwo w trwającym sezonie. Podopieczni Adriana Siemieńca pokonali na własnym terenie Błoniankę Błonie, aczkolwiek po kilku minutach rywalizacji nic nie wskazywało na to, że 3 punkty zostaną w Białymstoku. Na korzyść gości szybko podyktowano rzut karny, a jedenastkę na gola zamienił Paweł Jabłoński.

Jeszcze w pierwszej połowie stan pojedynku został wyrównany, bo piłkę do własnej bramki skierował Arkadiusz Zajączkowski, po czym, po przerwie, to już Jagiellończycy znajdowali drogę do siatki. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Maciej Twarowski, a w końcówce meczu wynik na 3:1 dla Żółto-Czerwonych ustalił Michał Samborski.

W sobotę o kolejne III-ligowe punkty powinna też powalczyć Wissa Szczuczyn, lecz jej delegacyjny bój z Sokołem Aleksandrów Łódzki został odwołany. Powód? Zalegający na murawie śnieg, który uniemożliwił grę w piłkę nożną. Nowy termin spotkania wyznaczono na wtorek (5.04) na godz. 17.00.

Jagiellonia II Białystok - Błonianka Błonie 3:1 (1:1)
Bramki: Arkadiusz Zajączkowski 24 sam., Maciej Twarowski 59, Michał Samborski 82 - Paweł Jabłoński 4k
Jagiellonia II Białystok: Abramowicz - Dyszy, Majsterek, Augustyn, Pankiewicz, Bayer, Wiktoruk, Głowicki, Surzyn, Wasilewski, Twarowski