Rezerwy Jagiellonii przygotowują się do rundy wiosennej. Sparing zakończył się pogromem

2022.02.08 10:55
Jagiellonia II Białystok zagrała mecz kontrolny z IV-ligowym KS-em Wasilków. Żółto-Czerwoni rozbili rywala z regionu aż 7:0.

Drugi garnitur Dumy Podlasia do wiosennych zmagań na szczeblu III ligi (gr. I) przygotowuje się pod opieką nowego trenera. Wojciech Kobeszko w trakcie zimowej przerwy zrezygnował z dalszego prowadzenia białostockiego zespołu, dlatego jego miejsce zajął Adrian Siemieniec.

Czy pod okiem byłego asystenta Ireneusza Mamrota Żółto-Czerwoni poprawią swe miejsce zajmowane po rundzie jesiennej? O tym przekonamy się dopiero za kilkanaście tygodni, ale początkowy etap przygotowań daje powody do optymizmu. W sparingu z KS-em Wasilków rezerwy Jagi zwyciężyły aż 7:0.

Pierwsze skrzypce w trakcie towarzyskiej potyczki z IV-ligowcem grała młodzież, która na dobre rozstrzelała się po zmianie stron (do przerwy był bezbramkowy remis). W drugiej części starcia do siatki KS-u Wasilków trafiali Michał Samborski (x4), Aleksander Stawiarz (x2) oraz Michał Mościcki.

W następnym sparingu przeciwnikiem jagiellońskich rezerw będą II-ligowe Wigry Suwałki. Spotkanie to dojdzie do skutku przy ul. Elewatorskiej w sobotę (12.02) o godz. 12.30.

Jagiellonia II Białystok - KS Wasilków 7:0 (0:0)
Bramki: Michał Samborski (x4), Aleksander Stawiarz (x2), Michał Mościcki

Jagiellonia II Białystok (I połowa): Abramowicz - Płoszkiewicz, Dyszy, Czerech, Wasilewski, Wiktoruk, Bayer, Huczko, Twarowski, Zyśk, Faberski

Jagiellonia II Białystok (II połowa): Dziekoński - Pankiewicz, Majsterek, Bernatowicz, Jarmołowicz, Żabiuk, Mościcki, Głowicki, Surzyn, Samborski, Stawiarz