Rezerwy Jagiellonii rozgromiły Cresovię. Juniorzy starsi zostali rozbici przez Legię

2019.10.20 16:19
Aż 8:0 zwyciężył w niedzielę (20.10) drugi garnitur Jagiellonii Białystok. Rezerwy, w barwach których zagrało wielu zawodników z pierwszego zespołu, w 11. kolejce IV ligi w tak efektowny sposób rozbiły Cresovię Siemiatycze.
Fot: Twitter Akademia Jagiellonii

Mudrinski, Kadlec, Kostal czy Poletanović - m.in. tacy zawodnicy wybiegli w pierwszym składzie Jagiellonii II Białystok na domowy mecz z Cresovią Siemiatycze. Nic więc dziwnego, że to właśnie gospodarze od początku spotkania mieli na boisku wyraźną przewagę i to oni raz za razem tworzyli groźne akcje.

Trafienie na 1:0 miało miejsce w 12. minucie. Wtedy to Poletanović obsłużył dobrym podaniem Kostala, a ten sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali nie zmarnował. Na 2:0 podwyższył strzałem zza pola karnego Mystkowski i takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa starcia. Prowadzenie Jagiellonii II Białystok mogło być wyższe, ale większość akcji gospodarzy kończyła się strzałami niecelnymi. Najcześciej obok słupka uderzał Mudrinski.

Na drugą połowę Serb już nie wyszedł. Na ławce rezerwowych zasiadł także Poletanović, dlatego na placu gry można było podziwiać Horina i Savkovicia. Jednak to nie wspomniani zmiennicy w kolejnych minutach wpisali się na listę strzelców. Najpierw zrobił to Wasilewski, a następnie Chyrchała, który dosyć szybko skompletował zresztą hat-tricka. W międzyczasie do siatki gości trafił także Pankiewicz, a wynik rywalizacji na 8:0, oddając celny strzał głową, ustalił Mile Savković.

Zdecydowanie mniej powodów do radości mają za to juniorzy starsi Dumy Podlasia, którzy w sobotnie (19.10) popołudnie wyraźnie przegrali z Legią. Pierwsza część wyjazdowego starcia nie zwiastowała jeszcze niczego złego, bo zakończyła się ona minimalną porażką Żółto-Czerwonych 0:1, a przez wiele minut to właśnie zawodnicy Krzysztofa Zalewskiego nadawali nawet rytm boiskowym wydarzeniom, jednak po zmianie stron mnóstwo błędów indywidualnych sprawiło, że młody zespół Jagi nie zdołał już odwrócić losów starcia. Mało tego, w końcówce pojedynku rywale jeszcze trzykrotnie pokonali Xaviera Dziekońskiego, dlatego mecz ten zakończył się wysokim triumfem Legii 4:0.

W tej chwili rezerwy Dumy Podlasia są na szczycie IV-ligowej tabeli, natomiast juniorzy starsi Jagi znajdują się w rozgrywkach CLJ na lokacie numer 10.

Jagiellonia II Białystok - Cresovia Siemiatycze 8:0 (2:0)
Bramki: Martin Kostal 12, Przemysław Mystkowski 25, Mikołaj Wasilewski 51, Przemysław Chyrchała 59, 76, 77, Szymon Pankiewicz 72, Mile Savković 82

Jagiellonia II Białystok: Gostomski - Kadlec, Błyszko, Płoszkiewicz (65' Czerech), Bodvarsson - Poletanović (46' Horin), Bayer - Wasilewski, Mystkowski (54' Chyrchała), Kostal (61' Pankiewicz) - Mudrinski (46' Savković)

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 4:0 (1:0)
Bramki: Gabor Grabowski 44, Patryk Pierzak 77, Mikołaj Grzejda 79, 80

Jagiellonia Białystok: Dziekoński - Żarejko, Mazur, Żukowski, Murawski - Karpiński, Orpik (67' Bieliński), Osipiuk, Włodarczyk (64' Kozłowski), Jarosz (76' Frydrych) - Toporkiewicz (81' Zyśk)