Rezerwy Jagiellonii roztrwoniły trzybramkową przewagę

2023.06.12 09:59
Za nami 33. kolejka piłkarskiej III ligi (gr. I). W tej serii zmagań podlaskie zespoły nie przegrywały, ale też nie zwyciężały. Jagiellonia II Białystok podzieliła sie punktami z Mławianką Mława, a Olimpia Zambrów zremisowała z Concordią Elbląg.
Rezerwy Jagiellonii roztrwoniły trzybramkową przewagę
Fot: Jagiellonia Białystok

Za występ w 33. serii zmagań rezerwy Jagiellonii można chwalić, ale też krytykować. Po niemal godzinie gry, dzięki trafieniom Mateusza Malca, Radosława Zyśka i Jakub Orpika, Żółto-Czerwoni wygrywali przy ul. Elewatorskiej z Mławianką Mława 3:0, ale później, w zaledwie kilkanaście minut, gospodarze dali sobie strzelić 3 gole i ostatecznie mecz zakończył się rozczarowującym remisem.

- Nie powinniśmy dać sobie roztrwonić trzybramkowej przewagi. Z drugiej strony, gdybyśmy wygrali 3:0 czy 4:1, to po kilku dniach byśmy o tym spotkaniu zapomnieli. W obecnej sytuacji, przy tak młodym zespole, jaki mamy, możemy trochę nad niektórymi elementami popracować. To bardzo fajne doświadczenie dla naszej drużyny, cenna lekcja dla każdego z nas, również sztabu szkoleniowego. Jeśli w przyszłości podobna sytuacja się wydarzy, będziemy wówczas mądrzejsi o dzisiejszą naukę. Piękny gol strzelony przewrotką na 3:1 dla rywali natchnął ich wiarą, a w nasze poczynania wkradła się nerwowość. Przestaliśmy być aktywni, mieliśmy problemy z wyprowadzeniem piłki, myśleliśmy, że już po wszystkim. Mieliśmy swoje okazje przy stanie 3:2 i 3:3, ale nie wykorzystaliśmy ich - skomentował niedzielną (11.06) potyczkę Mateusz Borzym, trener jagiellońskich rezerw.

Punktami w 33. kolejce podzieliła się także Olimpia. Zambrowianie bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Concordią Elbląg, a takie rozstrzygnięcie oznacza, że podlaski beniaminek jest już pewny utrzymania na szczeblu III ligi.

Na zakończenie sezonu 2022/2023 drugi garnitur Jagiellonii, który zajmuje 9. lokatę, zmierzy się w delegacji z rezerwami Legii, natomiast Olimpia zagra u siebie z walczącym o awans ŁKS-em II Łódź.

Jagiellonia II Białystok - Mławianka Mława 3:3 (2:0)
Bramki: Mateusz Malec 33, Radosław Zyśk 45, Jakub Orpik 57 - Odilon 60, Maciej Komorowski 64, Mateusz Karol 71
Jagiellonia II Białystok: Jasionek - Huczko, Matsui, Czerech, Pankiewicz, Matus, Orpik, Wiktoruk (70' Mościcki), Wasilewski, Zyśk (89' Żakiewicz), Malec (70' Ziętek)

Concordia Elbląg - Olimpia Zambrów 0:0 (0:0)
Olimpia Zambrów: Skorwon - Ciborowski, Bayer, Pazio, Głowicki (88' Piekarski), Piatov, Jastrzębski (39' Malinovskyj), Parobczyk, Jakimiuk, Bykowski (76' Siemieniuk), Zalewski (88' Poreda)

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
849 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39