Rezerwy Jagiellonii z problemami kadrowymi. W sobotę pierwszy sparing

2021.07.16 16:33
Jagiellonia II Białystok przygotowania do nowego sezonu rozpoczęła 7 lipca. III-ligowiec trenuje na własnych obiektach i w planach ma rozegranie 4 gier sparingowych. Pierwsza już w sobotę (17 lipca).
Rezerwy Jagiellonii z problemami kadrowymi. W sobotę pierwszy sparing
Fot: Jagiellonia Białystok

W batalii 2020/2021 drugi garnitur Dumy Podlasia zajął w III-ligowej stawce 8. miejsce. Udana w wykonaniu rezerw Jagi była zwłaszcza zasadnicza część sezonu przed podziałem tabeli na grupę mistrzowską i spadkową. Ostatnie tygodnie minionych rozgrywek to już jednak liczne porażki i to na dodatek często bardzo wysokie. Słabsze wyniki spowodowane były w dużej mierze tym, że Wojciech Kobeszko miał niezwykle ograniczoną kadrę. Sezon kończyli zawodnicy młodzi, a to wyjątkowo mocno odbiło się na osiąganych przez zespół rezultatach.

W trakcie przygotowań do nowych rozgrywek Kobeszko znów nie ma komfortu, jeżeli chodzi o sytuację kadrową, ale taki jest urok pracy w rezerwach, które są pewnego rodzaju pokojem przechodnim. Raz zawita do niego kilku piłkarzy mających problemy z załapaniem się do pierwszego zespołu, a raz zaproszenie otrzymają zawodnicy wyróżniający się w grupie juniorów.

Mimo tego, że stabilizacji w Jagiellonii II Białystok nie ma, to jednak jakoś do nowych rozgrywek trzeba się przygotowywać. W poprzednim roku udało się uszyć z różnorodnego materiału całkiem solidną i ciekawą kreację, więc może i tym razem będzie podobnie.

Drugi garnitur Dumy Podlasia planuje rozegrać przed startem ligi 4 sparingi. Żółto-Czerwoni zmierzą się z Wigrami Suwałki (17 lipca), ŁKS-em 1926 Łomża (24 lipca), Warmią Grajewo (28 lipca) oraz Polonią Warszawa (31 lipca). Wszystkie kontrolne pojedynki klub z północno-wschodniej Polski stoczy na wyjazdach.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1046 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39