Rodzinne warsztaty, dyskoteka i gry. Mnóstwo propozycji na wakacje [WIDEO]

2014.07.02 00:00
Warsztaty, pokazy filmów, karaoke i tworzenie panoramy Białegostoku - pomysłów na ciekawe spędzenie wakacji nie brakuje. Specjalną ofertę przygotowały białostockie placówki kulturalne. I mali, i ci trochę więksi nie powinni się nudzić!
Rodzinne warsztaty, dyskoteka i gry. Mnóstwo propozycji na wakacje [WIDEO]
Fot: archiwum Białostockiego Muzeum Wsi

Akcja Lato w BOK-u

Filmy, spektakle, warsztaty, dyskoteka i karaoke - jak co roku - Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na "Akcję Lato". Przygotował ofertę dla dzieci spędzających lato w mieście - program.Wakacyjna strefa w CLZ

W czasie wakacji nie ma czasu na nudę - zapewnia ekipa CLZ - i zaprasza na ciekawe warsztaty. Pierwsze z nich to "Muzyczne podróże po świecie", kolejna propozycja to poznawanie trudnej sztuki kaligrafii. Można też korzystać z Sali Gier i Zabaw - program.

Zabawy ze sztuką i przygoda z archeologią w Ratuszu

"ARTystyczne Inspiracje" - zabawy ze sztuką, czyli zajęcia interaktywne na wystawie czasowej "Stanisław Trzeszczkowski. Malarstwo na jedwabiu" oraz "Przygoda z archeologią" - zajęcia interaktywne na wystawie czasowej "Białystok - legenda miejsca" to dwie propozycje Ratusza - program

Panorama miasta na dziedzińcu Muzeum Historycznego

Wzorując się na zbiorach fotografii muzealnych, dzieci stworzą panoramę Białegostoku. Zajęcia odbędą się na dziedzińcu Muzeum Historycznego, a powstałe dzieło ozdobi plac muzealny - program.

Tajemnice willi barona i praca rzeźbiarza

Uczestnicy zajęć plastyczno-teatralnych w Muzeum Rzeźby odkryją tajemnice willi Barona Mikołaja von Driesena. Ponadto dzieci dowiedzą się, jakie były początki twórczej drogi Alfonsa Karnego oraz czym zajmował się zanim został słynnym rzeźbiarzem, a także, na czym polega praca rzeźbiarza - program.

Wakacje w Białostockim Muzeum Wsi

Skansen zaprasza rodziny z dziećmi w wybrane niedziele o godz. 12.00 do uczestnictwa zajęciach, poruszających zróżnicowaną tematykę, związaną z dawnym gospodarstwem wiejskim, z pracami domowymi, rzemiosłem, tradycyjną sztuką, ze zwyczajami i obrzędowością ludową - program.

ETNOwakacje w Muzeum w Bielsku Podlaskim

W ramach wakacji placówka przygotowała ofertę dla zainteresowanych lokalną tradycją ludową. Uczestnicy wcielą się w role twórców ludowych - garncarza, tkaczki, wycinankarki - program.

Poznaj tajniki i medycyny

Uczestnicy zajęć w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB poznają tajemniczy świat dawnej apteki, zobaczą naczynia i narzędzia do wytwarzania surowców i leków, a także zwiedzą gabinety lekarskie i szpital polowy. Będą mogli także obejrzeć Pałac Branickich - program.

Zmalujmy coś razem! w Galerii im. Sleńdzińskich

Przewodnikiem, który pozwoli lepiej zrozumieć sztukę będzie Lita, mała dziewczynka z warkoczami. Lita nie tylko opowie o swojej przygodzie z pędzlem i nutami, ale także o zdolnym tacie, artyście malarzu. Chętnie też zdradzi, co zrobić, by czystą kartkę zamienić w prawdziwe dzieło sztuki - program.

Wakacje na rockowo

Oprócz grania ulubionych piosenek z zespołem, w programie m.in. nagrywanie turnusowych muzycznych dokonań, warsztaty tworzenia i nagrywania muzyki oraz zajęcia instrumentalne i teoretyczne. Półkolonie w Rockalizacji - program.

Teatralne letnisko

Fundacja Teatr Narwal zaprasza wszystkie dzieci na teatralne letnisko. W programie m.in. - komnata metamorfoz - malowanie twarzy, balonowe zoo, spektakle, gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz warsztaty teatralne, muzyczne, taneczne, scenograficzne, plastyczne - program.

Inne propozycje: Imprezy dla dzieci

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1225 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39