Rok szkolny klas maturalnych dobiegł końca. Nie będzie uroczystego zakończenia

2021.04.30 09:35
Ostatni dzień kwietnia dla wszystkich uczniów z liceów i techników oznacza koniec roku szkolnego. Ze względu na epidemię odbiór świadectw nie może odbyć się tradycyjnie.
Rok szkolny klas maturalnych dobiegł końca. Nie będzie uroczystego zakończenia
Fot: Archiwum

Bez hucznego zakończenia

W piątek (30.04) prawie 300 tys. licealistów i uczniów technikum kończy szkołę. Ze względu na trwającą nadal epidemią COVID-19 nie odbędą się żadne uroczystości.

"W tym roku świadectwa i inne dokumenty abiturienci mogą odbierać indywidualnie lub w małych grupach w sposób ustalony przez dyrektora szkoły i z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Tryb i terminy odbioru świadectw określa każda szkoła" - informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki.

W ubiegłym roku również dyrektorzy decydowali o trybie odbioru świadectw.

"Biorąc pod uwagę obecną sytuację, dyrektor szkoły powinien określić tryb i terminy odbioru świadectw przez abiturientów według indywidualnego harmonogramu dla każdego ucznia w szkole, w klasie" - wskazuje MEiN.

W białostockich szkołach

Większość szkół decyduje się na rozdawanie świadectw każdej klasie oddzielnie, żeby zmniejszyć ilość osób znajdujących się w szkole.

W Białymstoku odbiór świadectw przez absolwentów odbywać się będzie w różnych godzinach, żeby uczniowie nie skumulowali się w budynku. Niektóre licea organizują spotkania klas w odstępach nawet 1,5 h. Są również szkoły, które zakończenie roku szkolnego przeprowadzą online.

Matura rozpocznie się w tym roku we wtorek 4 maja i potrwa do 20 maja. Egzaminy odbywać się będą w reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi przygotowanymi wspólnie przez CKE, MEiN i GIS. Są one zbliżone do obowiązujących w marcu podczas próbnych egzaminów maturalnych i próbnego egzaminu ósmoklasisty oraz do tych z egzaminów przeprowadzonych w ubiegłym roku.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1624 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39