Rolnicy wpiszą się do spisu rolnego na nowych zasadach

2020.06.10 13:34
Wszystkie gospodarstwa rolne zostaną objęte spisem rolnym. Ostatnie badanie było przeprowadzone 10 lat temu. Przekazanie danych jest obowiązkowe. Można to zrobić na trzy sposoby.
Rolnicy wpiszą się do spisu rolnego na nowych zasadach
Fot: pixabay.com
Spis rolny na nowych zasadach

Spis rolny to badanie przeprowadzane metodą obserwacji i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne. Realizowane jest raz na 10 lat. Udział w spisie jest obowiązkowy. Polega on na udzieleniu wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi. Dane będą zbierane od 1 września do 30 listopada 2020 r.

Ze względu na panującą sytuację związaną z epidemią, dane będą zbierane trzema metodami.

Samospis internetowy będzie przeprowadzany za pośrednictwem interaktywnej aplikacji formularzowej dostępnej na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego.

Drugą metodą będzie wywiad telefoniczny, który będzie przeprowadzany przez rachmistrza telefonicznego z wykorzystaniem zainstalowanego na komputerze oprogramowania dedykowanego do przeprowadzenia spisu rolnego.

Ostatnią metodą będzie przeprowadzenie bezpośredniego wywiadu zrealizowanego przez rachmistrza terenowego z wykorzystaniem urządzenia mobilnego wyposażonego w oprogramowanie dedykowane do przeprowadzenia spisu rolnego.

Angelika Dorf
angelika.dorf@bialystokonline.pl

1511 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39