Romantyczny wieczór w teatrze? Dramatyczny ma specjalną ofertę na Walentynki

2023.02.01 14:32
Przed nami 14 lutego, czyli Walentynki. Jedni bojkotują to święto, inni starają się je celebrować. Warto w ten wieczór wybrać się do Teatru Dramatycznego, który specjalnie z tej okazji proponuje spektakl "Dekameron".
Romantyczny wieczór w teatrze? Dramatyczny ma specjalną ofertę na Walentynki
Fot: Bartek Warzecha

"Dekameron" w reżyserii Igora Gorzkowskiego to opowieść o miłości, zdradzie, pragnieniach i rozterkach sercowych. Giovanni Boccaccio napisał swój liczący sto nowel "Dekameron" z myślą o kobietach. Oto mamy rok 1348, we Florencji panuje epidemia dżumy, dziesiątka bohaterów postanawia opuścić miasto i skryć się przed zarazą w willi poza miastem.

Bohaterowie, aby zająć czas, opowiadają sobie historie, inscenizują dziesięć opowieści, wcielając się w ponad pięćdziesiąt postaci. Większa część tych historii ma charakter komediowy, gdzie nie brak pikanterii i frywolności, ale i poważniejszy ton nie jest obcy Boccacciowi.

W spektaklu Teatru Dramatycznego akcja toczy się wartko, tematy co i rusz się zmieniają, scenografia i kostiumy nawiązują do epoki, ale nie brak im funkcjonalności i prostoty właściwej dzisiejszym formom teatralnym.

Przeczytaj więcej o przedstawieniu: Sztuka o kobietach? "Dekameron" w Teatrze Dramatycznym.

Na scenie będzie można zobaczyć: Arletę Godziszewską, Paulę Gogol, Agnieszkę Możejko-Szekowską, Justynę Godlewską-Kruczkowską, Katarzynę Siergiej, Kamilę Wróbel-Malec, Ewelinę Zawadę (gościnnie), Dawida Malca i Michała Przestrzelskiego

Pokaz spektaklu "Dekameron" odbędzie się we wtorek (14.02), o godz.19:00 w Auli Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku. Bilety na spektakl w cenie: 60 zł – normalny, 50 zł – ulgowy, 35 zł – studencki, dostępne są w Kasie Teatru (przy ul. Suraskiej 1) oraz w sprzedaży internetowej.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

595 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39