Rowerem i na piechotę ponad ulicą. Miasto zamierza zbudować kładkę nad ruchliwą trasą

2017.03.04 12:34
Rowerzyści i piesi będą mogli wygodniej przejść przez ul. gen. Sulika. Miasto planuje stworzenie kładki ze specjalnym podjazdem.
Rowerem i na piechotę ponad ulicą. Miasto zamierza zbudować kładkę nad ruchliwą trasą
Fot: Marcin Jakowiak/UM Białystok
Skrzyżowanie ulic gen. Sulika i Ciołkowskiego

Miasto ogłosiło przetarg na budowę kładki i ścieżki rowerowej wzdłuż ul. gen. N. Sulika. W ramach inwestycji zostanie wybudowane przejście nad ulicą, z którego będą mogli korzystać piesi i rowerzyści. Firma, która wygra przetarg, zajmie się m.in. wykonaniem fundamentów, podpór i montażem stalowej konstrukcji kładki. Zadba o zamontowanie żelbetowej płyty, schodów i pochylni oraz ich wyposażenie w niezbędne elementy. Kładka powinna powstać do końca listopada 2017 r.

Wzdłuż ul. gen. Sulika - na odcinku od skrzyżowania z ul. K. Ciołkowskiego do planowanej kładki - zostanie także wybudowana ścieżka rowerowa oraz wytyczone chodniki. Wykonawca zajmie się pracami rozbiórkowymi i ziemnymi oraz związanymi z położeniem nowej nawierzchni. Zadba też o zieleń drogową oraz budowę niezbędnej infrastruktury - sieć teletechniczną, oświetlenie i urządzenia elektroenergetyczne. Całość powinna być gotowa do końca czerwca 2018 r.

- Dzięki tej inwestycji, rowerowa mapa Białegostoku powiększy się, a rowerzyści zyskają kolejną wygodną drogę do swoich przejażdżek. Tym bardziej, że miasto obok realizuje podobną inwestycję - ścieżkę rowerową wzdłuż ul. Ofiar Majdanka na odcinku od ul. gen. N. Sulika do granicy miasta Białegostoku. Będzie to ścieżka Traktem Napoleońskim - powiedział zastępca prezydenta Adam Poliński. - Ponadto mieszkańcy Pieczurek, wybierający się na cmentarz przy ul. Ofiar Majdanka, będą mieli do niego łatwiejszy dostęp.

Inwestycja na Wygodzie planowana jest do realizacji w ramach projektu partnerskiego "Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego i rowerowego w BOF" dofinansowanego ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Szacowany koszt realizacji tego przedsięwzięcia przy ul. gen. Sulika to ok. 2,6 mln zł.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1799 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39