Rowerzyści musieli przeprowadzać rowery przez most. Teraz mogą korzystać z kładki

2022.08.05 10:34
Nowa kładka powstała przy moście na drodze wojewódzkiej nr 664 w stronę Lipska. Znacznie ułatwi przemieszczenie się rowerzystów. Inwestycja została dofinansowana przez samorząd województwa.
Rowerzyści musieli przeprowadzać rowery przez most. Teraz mogą korzystać z kładki
Fot: Kamil Timoszuk / UMWP

Nad Kanałem Bystrym w Augustowie trasa jednośladów kończyła się przed mostem, a ponownie zaczynała się tuż za nim. Przez to rowerzyści musieli przeprowadzać swoje pojazdy przez bardzo wąski chodnik, co w znacznym stopniu utrudniało swobodne przemieszczenie się.

Teraz na drodze wojewódzkiej nr 664 powstała nowa kładka. Prace inwestycyjne podzielono na dwie części. Obok istniejącego mostu nad Kanałem Bystrym wykonano kładkę dla rowerzystów o długości 65 m i szerokości blisko 3,5 m. Powstała także ścieżka o długości 124 m łącząca istniejącą infrastrukturę rowerową w obrębie kanału, z nowo wybudowanym obiektem. Teraz rowerzyści mogą bez problemu korzystać ze szlaku Green Velo, który wiedzie przez nowo otwartą kładkę.

– Kładka z pewnością zapewni właściwe warunki bezpieczeństwa ruchu na tym odcinku drogi wojewódzkiej. Prace remontowe trwały od zeszłej jesieni do połowy lipca, zakończyły się nieco przed czasem – podkreślił Mariusz Nahajewski, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku.

W ramach projektu wykonano także oświetlenie kładki oraz kanalizację deszczową. Koszt całej inwestycji sięgnął 4,2 mln zł, z czego większość została dofinansowana z budżetu województwa. Ponadto 630 tys. zł zostało pozyskane od Ministerstwa Infrastruktura, a 50 tys. zł dołożył do inwestycji Urząd Miejski w Augustowie.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1231 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39