"Równi w kraju i w Europie" - wyjątkowa impreza w Operze

2019.12.05 14:00
W piątek (6.12) w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się impreza pt. "Równi w kraju i w Europie". To szansa na pokazanie społeczeństwu, że ludzie z niepełnosprawnością są tacy sami jak osoby zdrowe.
"Równi w kraju i w Europie" - wyjątkowa impreza w Operze
Fot: pixabay.com

Równość przede wszystkim

"Równi w kraju i w Europie" - VII Integracyjne Prezentacje Artystyczne to impreza mająca na celu pokazanie społeczeństwu, że osoby niepełnosprawne, zwłaszcza z niepełnosprawnością intelektualną, są ludźmi takimi jak my, mający takie same potrzeby, prawa i obowiązki. Ludzie realizujący swoje marzenia, spełniający swoje plany zawodowe i osobiste, ale także potrzebujący wsparcia i pomocy. Wśród podopiecznych i pracowników Stowarzyszenia są zarówno paraolimpijczycy, artyści, jak i ludzie, którzy muszą walczyć o każdy dzień.

Jak mówią organizatorzy (Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Niepełnosprawnych AKTYWNI), podczas tej imprezy chcą zaprezentować zarówno ich umiejętności, jak i zaznaczyć problemy, z którymi borykają się na co dzień.

Bo każdy z nas jest wyjątkowy

Na scenie kameralnej OiFP zostaną zaprezentowane spektakle i etiudy teatralne oraz prezentacje multimedialne. W foyer opery będzie zorganizowana wystawa prac plastycznych i ceramicznych, wykonanych przez osoby niepełnosprawne.

Podczas tegorocznej edycji będzie świętowane również 10-lecie istnienia Ośrodka Dziennego Pobytu dla dorosłych osób ze znaczną niepełnosprawnością, prowadzonego przez Stowarzyszenie AKTYWNI od 15 listopada 2009 roku.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych przypada na 3 grudnia. Celem święta ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób z niepełnosprawnością.

To ludzie tacy sami jak my, którzy każdego dnia pracują, by móc normalnie żyć, wychodzić z domu, znaleźć pracę i realizować swoje pasje. Nie chcą chować się przed światem i pozostawać w czterech ścianach.

Impreza rozpocznie się o godz. 16.00. Wstęp jest wolny. Portal BiałystokOnline objął ją patronatem medialnym.

Zobacz też: „Równi w kraju i w Europie” - VII Integracyjne Prezentacje Artystyczne

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1338 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39