Rozdajemy bilety do Teatru Dramatycznego [KONKURS]

2016.01.13 00:00
"Ożenek" to jedna z najznakomitszych komedii z kanonu literatury światowej i najbardziej znane dzieło Gogola - obok "Rewizora" i "Martwych dusz". Możecie wygrać zaproszenie na spektakl w Teatrze Dramatycznym.
Rozdajemy bilety do Teatru Dramatycznego [KONKURS]
Fot: Emilia Siemakowicz
W spektaklu gościnnie występuje Andrzej Mastalerz

"Ożenek" jest pierwszą rosyjską komedią obyczajową, traktującą o niezrealizowanych zamiarach, która uczyniła pierwszoplanowymi postaciami nie arystokratyczne środowisko, oddające się miłostkom i flirtom, lecz całkiem pospolite kupiectwo. Bohaterowie używają niewyszukanego, pospolitego języka, posługują się gwarą. Wszystkie postaci są przedstawione w sposób niezwykle realny i tętnią życiem.

Główna bohaterka sztuki, niemłoda już Agafia Tichonowna, za namową swatki, Fiokły, postanawia podnieść swoją pozycję społeczną poprzez właściwy ożenek z przedstawicielem wyższej sfery. Aby zrealizować to małżeństwo z rozsądku, przez mieszczański dom Agafii przewija się korowód kandydatów do jej ręki. Gogolowskie postacie w tej komedii obyczajowej nakreślone są z mistrzowską przenikliwością oraz potężną dawką humoru i satyry.

Gościnnie w spektaklu występuje Andrzej Mastalerz - aktor Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie.

Wygraj zaproszenie: Konkurs

Repertuar Teatru Dramatycznego

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
495 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39