Rozdano sportowe nagrody. Ich wartość to 120 tys. zł

2022.05.17 18:25
We wtorek (17.05), w Podlaskim Instytucie Kultury, Artur Kosicki wręczył doroczne nagrody sportowe Marszałka Województwa Podlaskiego.
Rozdano sportowe nagrody. Ich wartość to 120 tys. zł
Fot: Mateusz Duchnowski/UMWP

Wybitni podlascy sportowcy otrzymali kolejne wsparcie finansowe. Nagrody zostały przyznane w pięciu kategoriach: najlepszy sportowiec, najlepszy młody sportowiec, najlepszy sportowiec z niepełnosprawnością i najlepszy trener. Wręczono też nagrodę za całokształt pracy na rzecz rozwoju sportu.

- Cieszę się, że komisja konkursowa ma coraz większy problem z wyborem laureatów, bo to świadczy o tym, jaką potęgą sportową jest województwo podlaskie, zwłaszcza, jeśli chodzi o lekkoatletykę. Ostatni mityng w Suwałkach pokazał, że nasz region lekkoatletyką stoi. Możemy rywalizować nie tylko na arenach ogólnopolskich, ale też na światowych - mówi Artur Kosicki, marszałek województwa.

Tytuł najlepszego sportowca i 30 tys. zł otrzymał młociarz Wojciech Nowicki - mistrz olimpijski z Tokio oraz srebrny medalista rozgrywanych w Poznaniu mistrzostw Polski.

- Bardzo dziękuję za to ogromne wsparcie, na które my podlascy sportowcy możemy liczyć ze strony samorządu województwa. Od wielu lat urząd marszałkowski ma bardzo duży wpływ na rozwój sportu w regionie. Oby tak było zawsze. Po to, aby w Podlaskiem rodzili się mistrzowie olimpijscy i mistrzowie świata - wygłosił podczas odbierania nagrody Wojciech Nowicki.

Na spotkaniu z czołowymi sportowcami Artur Kosicki przekazał też symboliczny czek Rafałowi Czuperowi (najlepszy sportowiec z niepełnosprawnością, tenis stołowy, 30 tys. zł), Gabrieli Topolskiej (najlepszy młody sportowiec, short-track, 10 tys. zł), Malwinie Katarzynie Wojtulewicz (najlepszy trener, 20 tys. zł), oraz Ryszardowi Rodzikowi (nagroda za całokształt działalności w zakresie sportu, 30 tys. zł).

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1936 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39