Rozegrano III rundę STAG Samochodowych Mistrzostw Białegostoku

2023.07.03 12:37
47 załóg stanęło na starcie III rundy STAG SMB. Rywalizacja została przeprowadzona na terenie stadionu miejskiego oraz Torze Białystok.
Fot: Samochodowe Mistrzostwa Białegostoku

Było słońce, ale był też deszcz, dlatego zmagania w ramach III rundy STAG Samochodowych Mistrzostw Białegostoku charakteryzowały się dużą nieprzewidywalnością. Walka o końcowy triumf rozpoczęła się na parkingu przy stadionie miejskim, a następnie uczestnicy rywalizacji przenieśli się na Tor Białystok. W sumie kierowcy mieli do pokonania 8 prób sprawnościowych, a dodatkowo rozegrano PSS, czyli równoległe zmagania na stadionie o Puchar Prezesa Automobilklubu. To wyjątkowe widowisko zwyciężyła załoga Wojciech Czepiel/Anna Biała startująca w samochodzie Toyota GR Yaris.

Ogólnie III rundę STAG SMB wygrał jednak duet Paweł Pezowicz/Eliza Jabłecka. Na 2. miejscu, z 5-sekundową stratą, uplasowali się triumfatorzy walki o Puchar Prezesa Automobilklubu, a na najniższym stopniu podium (strata 14 sekund) znaleźli się Paweł Gawryluk i Tomasz Formejster. Imprezę ukończyło 39 z 47 załóg.

Następna runda mistrzostw rozegrana zostanie na początku września.