Rozpoczął sie konkurs na stanowisko dyrektora BTL

2012.03.06 00:00
Zapowiadany przez prezydenta miasta jeszcze w styczniu, konkurs na nowego dyrektora Białostockiego Teatru Lalek oficjalnie rozpoczął się dziś (6.03). Na kandydatów magistrat będzie czekał przez miesiąc.
Rozpoczął sie konkurs na stanowisko dyrektora BTL
Fot: BTL

Po siedmiu sezonach artystycznych, dotychczasowy, ceniony dyrektor Białostockiego Teatru Lalek - Marek Waszkiel postanowił zrezygnować z funkcji. Jego następca będzie wybrany w konkursie. Właśnie podano do publicznej wiadomości zarządzenie prezydenta Tadeusza Truskolaskiego na ten temat.

Kandydaci na nowego dyrektora BTL-u muszą mieć wykształcenie wyższe magisterskie artystyczne lub humanistyczne, co najmniej 2-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w instytucjach kultury (najlepiej w teatrze) i udokumentowany, minimum 5-letni, udział w projektach teatralnych. Ponadto powinni znać przepisy dotyczące działalności instytucji kultury, specyfikę pracy w teatrze, mieć doświadczenie w kierowaniu zespołami i współpracy z uczelniami wyższymi. Wymaga się również, by znali przynajmniej jeden język obcy, mieli dobry stan zdrowia i nie byli karani.

Kandydaci na następcę Marka Waszkiela, oprócz standardowych dokumentów składanych w czasie procedury rekrutacyjnej, będą musieli przedstawić koncepcję funkcjonowania (organizacyjną i finansową) Białostockiego Teatru Lalek na najbliższe 4 sezony artystyczne. Dokumenty powinni złożyć w magistracie w ciągu 30 dni.

Nowego dyrektora (wybranego przez komisję powołaną przez prezydenta miasta) poznamy do końca maja. Swoje stanowisko obejmie 1 września.

Białostocki Teatr Lalek istnieje od 1953 r. Od tego czasu kierowali nim Piotr Sawicki, Joanna Piekarska, Krzysztof Rau, Wojciech Kobrzyński, Wojciech Szelachowski, a od 2005 - Marek Waszkiel.

E.S.

1008 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39