Rozpoczęcie roku szkolnego przesunięte. Wielu rodziców o tym nie wie

2023.08.24 12:12
Część rodziców już szykuje się na rozpoczęcie roku szkolnego. Niektórzy uważają, że dzieci wrócą do szkół jak zawsze 1 września. W tym roku jest jednak inaczej.
Rozpoczęcie roku szkolnego przesunięte. Wielu rodziców o tym nie wie
Fot: pixabay.com

Sierpień powoli dobiega końca. Wielu rodziców już zaczyna przygotowywać swoje pociechy do szkoły. Część z nich może być jednak zaskoczona tym, że tegoroczne wakacje potrwają nieco dłużej. Oznacza to, że 1 września nie usłyszmy w placówkach dzwonków wzywających na apel rozpoczęcia roku szkolnego. 

W tym roku dzieci i młodzież mogły pocieszyć się wyjątkowo długimi wakacjami. Rozpoczęły się 23 czerwca i potrwają do 4 września. Wszystko dlatego, że 1 września przypada w tym roku w piątek.

Niektórzy mogą być jednak zaskoczeni, bo w poprzednich latach wielokrotnie rok szkolny rozpoczynał się dzień przed weekendem. Teraz będzie inaczej. Wszystko z powodu rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. W nim określono, że "zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym powszednim dniu września. Jeżeli jednak pierwszy dzień września wypada w piątek, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w najbliższy poniedziałek po 1 września". Chodzi o to, aby nie było przerwy między inauguracją roku szkolnego, a pierwszymi zajęciami w szkole. 

Redakcja
24@bialystokonline.pl

1129 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39