Rozpoczęła się 8. edycja BiKeRa. Na białostoczan czeka 574 rowerów

2021.04.01 14:19
1 kwietnia rozpoczęła się 8. edycja rowerów miejskich BiKeR. Na ulicach miasta pojawiło się ponad 570 jednośladów z których mogą korzystać zarówno mieszkańcy miasta, jak i ościennych gmin: Juchnowiec Kościelny i Choroszcz.
Rozpoczęła się 8. edycja BiKeRa. Na białostoczan czeka 574 rowerów
Fot: Malwina Witkowska
Zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki

Kolejny sezon rozpoczęty

- Myślę, że ten dzień jest istotny nie tylko dla rowerzystów, ale i dla wszystkich białostoczan, bo ruszył dzisiaj kolejny sezon BiKeRa - mówił w czwartek (1.04) zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Przez ubiegłe sezony rowerów miejskich w Białymstoku dokonano ponad 3 mln wypożyczeń. Aktualnie w systemie jest prawie 100 tys. użytkowników korzystających z BiKeRów.

- Ta duża liczba świadczy o tym, że białostoczanie chętnie korzystają z tego środka przemieszczania się po mieście. W tym roku nie ma zmian jeśli chodzi o funkcjonowanie BiKeRa. Mamy w dalszym ciągu 58 stacji, z czego 54 na terenie Białegostoku. Do dyspozycji mieszkańców jest 574 rowerów - poinformował Rafał Rudnicki.

Za zorganizowanie, bieżące zarządzanie i eksploatację sieci BiKeR odpowiada firma Nextbike Polska.

Pierwsze 25 min jest darmowe

- Tak jak w poprzednim sezonie nie ma urządzeń dokujących rower. Zamknięcie roweru przy zwrocie następuje przy pomocy blokady o'lock, która jest na tylnym kole. Pierwsze 25 min jazdy jest bezpłatne, a za przejażdżkę przekraczającą 1 h zapłacimy 1 zł - tłumaczył zastępca.

Druga godzina kosztuje 3 zł, a każda kolejna 5 zł. Więcej informacji: Po zimowej przerwie na ulice Białegostoku wrócą BiKeRy.

- Jak wypożyczyć rower? Część osób myślę, że dysponuje kartą miejską, i właśnie za jej pomocą można go wypożyczyć. Myślę jednak, że o wiele popularniejsza i wygodniejsza jest aplikacja w telefonie komórkowym i wtedy za pomocą kodu QR przykładamy telefon, odblokowuje się rower i można jechać - podsumował Rudnicki. - Zachęcamy wszystkich mieszkańców do korzystania z tego środku transportu - dodał.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

614 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39