Rozpoczyna się kolejna edycja Wampiriady

2022.11.18 12:57
Przez dwa tygodnie potrwa jesienna edycja Wampiriady. Studenci będą mogli oddać krew m.in. na wydziałach, na których studiują.
Rozpoczyna się kolejna edycja Wampiriady
Fot: Politechnika Białostocka

Rozpoczyna się jedna z większych akcji studenckich na terenie Białegostoku - "Wampiriada - studenckie honorowe krwiodawstwo" organizowana przez Niezależne Zrzeszenie Studentów w Białymstoku oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Projekt ten od lat promuje ideę honorowego krwiodawstwa i krwiolecznictwa oraz zdrowego trybu życia na białostockich uczelniach wyższych. Co roku dociera do szerokiego grona odbiorców - w ubiegłym roku akademickim krew oddało około 1000 osób, w tym ponad 850.

- Każdemu krwiodawcy wręczamy upominki w postaci koszulki z unikatowym wzorem "Wampiriady" wykonanym przez Andrzeja Tomaszuka, wlepki oraz inne drobne upominki - informuje Paulina Januszewska, przewodnicząca Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. - Co roku pojawiamy się na Politechnice Białostockiej, Uniwersytecie w Białymstoku, Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku, a także w Centrum Zawodów Medycznych i Społecznych - dodaje.

Oprócz zbiórki krwi, studenci chcą zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat honorowego krwiodawstwa, m.in. poprzez edukację na oficjalnych profilach społecznościowych.

Pierwsze pobranie krwi odbędzie się w sobotę (19.11) w godz. 9.00-14.00 w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Skłodowskiej-Curie 23. Kolejne będą się odbywać w m.in. Wydziale Nauk o Zdrowiu UMB, Wydziale Mechanicznym PB czy Wydziale Filologicznym UwB.

Szczegółowy harmonogram: Wampiriada - studenckie honorowe krwiodawstwo.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1804 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39