Rozpoczyna się nabór do szkół ponadgimnazjalnych

2014.04.23 00:00
W środę (23.04) gimnazjalistów czekają dwa ważne dla ich dalszej edukacji wydarzenia - rozpoczyna się 3-dniowy egzamin gimnazjalny oraz nabór do szkół średnich.
Rozpoczyna się nabór do szkół ponadgimnazjalnych
Fot: sxc.hu

Gimnazjaliści, spośród 30 białostockich szkół ponadgimnazjalnych (15 liceów ogólnokształcących, 6 zasadniczych szkół zawodowych i 9 techników), mogą wybrać trzy, w których chcą podjąć dalszą naukę. O ich przyjęciu do wymarzonej placówki zadecyduje liczba zdobytych punktów za wyniki egzaminu gimnazjalnego, oceny z języka polskiego i trzech innych przedmiotów oraz osiągnięcia naukowe lub artystyczne np. wysokie miejsce na konkursie przedmiotowym na szczeblu wojewódzkim.

Kandydaci od dzisiaj do końca maja mają czas na składanie dokumentów do wybranych szkół - oferty wszystkich można znaleźć na: www.bialystok.e-omikron.pl. Następne od 27 czerwca do 1 lipca powinni dostarczyć do placówek kopię świadectw ukończenia gimnazjum i zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnzjalnego. Uczniowie o tym, czy się dostali, dowiedzą się już 3 lipca o godz. 10. Ci, których nie usatysfakcjonują wyniki rekrutacji, będą mogli próbować w naborze uzupełniającym, jaki potrwa do końca sierpnia.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

951 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39