Rozpoczyna się nowy sezon na białostockich pływalniach

2017.08.31 16:24
1 września ruszy kolejny sezon na pływalniach Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Obiekty przy ul. Włókienniczej i Mazowieckiej przeszły latem sporych rozmiarów renowacje.
Rozpoczyna się nowy sezon na białostockich pływalniach
Fot: BOSiR

Coraz chłodniejsza aura sprawia, że powoli należy zapominać o kąpielach wodnych w otwartych akwenach. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą obiekty basenowe. Od 1 września ponownie ogólnodostępna będzie Pływalnia Sportowa mieszcząca się przy ul. Włókienniczej, która przez wiele wakacyjnych tygodni była zamknięta z powodu remontu. W tym czasie wykonano m.in. modernizację instalacji wody dużego basenu, brodzika szkoleniowego i wanny SPA oraz odnowiono pomieszczenia socjalne ratowników i instruktorów.

Do wypracowanego w ostatnich latach schematu pracy wraca również Pływalnia Kameralna przy ul. Mazowieckiej dedykowana – ze względu na mniejszą nieckę basenową – zajęciom grupowym. Obiekt ten także przeszedł niedawno modernizację. Wymieniono kanały i centrale wentylacyjne oraz ułożono nowe płytki ceramiczne wokół niecki.

Wciąż trwa natomiast rozbudowa Pływalni Rodzinnej znajdującej się przy ul. Stromej. Jej ponownej otwarcie zaplanowane jest jesienią.

W ofercie obiektów wodnych Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji znajdują się m.in. kursy nauki i doskonalenia pływania, zajęcia rehabilitacyjne i treningi aqua-aerobiku.

Tylko w poprzednim roku Pływalnię Sportową odwiedziło 310 tys. osób.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1184 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39