Ruch Polska 2050 przygotował ankietę. Zachęca białostoczan, by ją wypełnili

2022.06.28 15:36
Ruch Polska 2050 przygotował pytania, które pomogą im w lepszym poznaniu poglądów i opinii mieszkańców województwa podlaskiego. Wypełnić ankietę można w wersji papierowej oraz online.
Ruch Polska 2050 przygotował ankietę. Zachęca białostoczan, by ją wypełnili
Fot: Ruch Polska 2050 Podlaskie/FB

Od wtorku (28.06) na poszczególnych białostockich osiedlach, a także online będzie można wypełnić specjalną ankietę przygotowaną przez Ruch Polska 2050. Politycy chcą w ten sposób zapoznać się z ekonomiczno-społecznymi poglądami i opiniami mieszkańców naszego regionu.

- Spotkaliśmy się, by poinformować, że dzisiaj zaczynamy dosyć niezwykły jak na nasze warunki projekt, czyli badanie głównych potrzeb i opinii na najważniejsze tematy, które występują dzisiaj w otoczeniu polityczno-społecznym. Stąd też wyjdziemy do białostoczan z ankietami, aby zapytać ich zarówno o sprawy polityczne, jak i światopoglądowe oraz przede wszystkim o to, co chcieliby, byśmy zmienili w Białymstoku, co im się w naszym mieście nie podobna. Zapytamy też po prostu o to, czego potrzebują, takie otwarte pytanie też się w naszej ankiecie znajduje – mówi Maciej Biernacki, radny Rady Miasta Białegostoku związany z Ruchem Polska 2050.

Politycy pojawią się na wszystkich osiedlach w Białymstoku. Liderzy poszczególnych okręgów będą odpowiedzialni za zbieranie wypełnionych ankiet. W planach jest przeprowadzenie ich około 500 w całym mieście. Ale na tym się nie skończy.

- Nie tylko w Białymstoku zamierzamy przeprowadzić ankiety. Akcja ta będzie rozszerzona na inne miasta w naszym regionie – dodaje Biernacki. - Ankieta będzie też udostępniona na naszym Facebooku w formie elektronicznej, dzięki czemu każdy będzie mógł ją wypełnić.

Gdy wyniki zostaną już opracowane, posłużą partii jako podstawa do zweryfikowania tego, czy "są punkty styku tego, jak oni i jak mieszkańcy widzą nasze miasto". Pozwolą im przygotować propozycje, które spodobają się białostoczanom i których oczekują.

Pytania pojawiające się z ankiecie są bardzo różne, dotyczą m.in. poglądów politycznych (pojawia się np. pytanie o to, kto/co jest winny wysokiej inflacji w Polce oraz kto jest winny konfliktowi pomiędzy Polską a Unią Europejską), spraw gospodarczych (czy Polska powinna przyjąć Euro w najbliższych latach? Czy trzeba wesprzeć kredytobiorców z powodu rosnących rat?). Ankieta zawiera też zagadnienia dotyczące prawa przerwania ciąży do 12. tygodnia jej trwania, związków homoseksualnych, zabiegów zapładniania in-vitro czy zalegalizowania marihuany. Ankietowani mogą wyrazić swoją opinię także na temat religii w szkole, wieku emerytalnego i ważnych spraw dla miasta i jego mieszkańców.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1244 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39