Ruch Wysokie Mazowieckie będzie miał nową murawę. Klub otrzymał też pokaźny czek

2023.08.01 13:05
W zbliżającym się sezonie podlaskiej IV ligi Ruch Wysokie Mazowieckie będzie miał okazję rozgrywać domowe mecze na zupełnie nowej murawie. Kolejną dobrą wiadomością dla fanów tego zespołu jest fakt, że w sobotę (29.07) władze województwa przekazały klubowi czek na 150 tys. zł.
Ruch Wysokie Mazowieckie będzie miał nową murawę. Klub otrzymał też pokaźny czek
Fot: Ruch Wysokie Mazowieckie

Ruch Wysokie Mazowieckie istnieje od blisko 70 lat, a do jego największych sukcesów należą występy w centralnej II lidze czy kilkukrotne zdobycie Okręgowego Pucharu Polski. Doceniając rolę, jaką klub z Wysokiego Mazowieckiego wkłada w rozwój regionalnego sportu, zarząd województwa podlaskiego wsparł jego działalność dotacją wysokości 150 tys. zł. Symboliczny czek na tę kwotę wręczył w sobotę prezesowi Ruchu Bogusławowi Bielińskiemu wiceprzewodniczący sejmiku - Łukasz Siekierko.

Przekazanie czeku nastąpiło podczas zorganizowanego przez urząd miejski Wysokomazowieckiego Pikniku Rodzinnego. Była to więc znakomita okazja, aby zachęcić licznie przybyłych na to wydarzenie mieszkańców miasta do kibicowania swoim piłkarzom, gdyż już za kilka dni Ruch rozpocznie walkę w IV lidze. Wspomniana ekipa, podobnie jak Wigry Suwałki czy Tur Bielsk Podlaski, będzie jednym z faworytów do awansu.

W 1. kolejce Ruch zmierzy się na wyjeździe z Hetmanem Tykocin, a następnie drużyna z Wysokiego Mazowieckiego podejmie na swoim stadionie Warmię Grajewo. Warto zaznaczyć, że Ruch domowe mecze w sezonie 2023/2024 będzie rozgrywać na odmienionej murawie. Prace modernizacyjne na piłkarskim obiekcie ruszyły już jakiś czas temu, a przed kilkoma dniami w końcu na płycie rozpoczęło się układanie pierwszej partii nowej, zielonej trawy. Czy położenie nowiuteńkiego "dywanu" pomoże Ruchowi dostać się do III ligi? O tym przekonamy się dopiero w okolicach maja 2024 r.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

Polecamy
Auto Cezar
Auto Cezarul. Jurowiecka 31
15-101 Białystok

Więcej informacji
967 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39