Rusza akcja "Pola Nadziei". Najbliższa kwesta już za kilka dni

2019.03.28 11:57
Fundacja "Pomóż Im" już po raz 9. organizuje w naszym regionie akcję "Pola Nadziei". Najbliższa kwesta zaplanowana jest w niedzielę (31.03).
Rusza akcja "Pola Nadziei". Najbliższa kwesta już za kilka dni
Fot: Justyna Fiedoruk

"Pola Nadziei" zorganizowane zostaną już 9. raz

W niedzielę (31.03) odbędzie się pierwsza odsłona tegorocznej – 9. już - kampanii "Pola Nadziei" organizowanej przez Fundację "Pomóż Im".

- Wolontariusze posiadający identyfikatory będą zbierać fundusze do specjalnie zaplombowanych puszek. Darczyńcy za złożony datek otrzymają papierowego żonkila, który przypomina o osobach nieuleczalnie chorych, oczekujących na naszą pomoc – mówi Krystyna Skrzycka, wiceprezes Fundacji "Pomóż Im".

W niedzielę wolontariuszy można będzie spotkać przy parafiach prawosławnych, nie tylko w Białymstoku, ale też w Wasilkowie, Czarnej Białostockiej, Supraślu, Choroszczy, Zabłudowie, Gródku, Mostowlanach i Dubiczach Cerkiewnych.

- Stan zdrowia człowieka zależy w dużej mierze od jego stosunku do życia, problemów, z którymi się spotyka. Jeśli towarzyszy mu nadzieja, wtedy buduje ona pozytywny klimat do tego, aby działały służby medyczne i nie tylko. Dlatego każda akcja, która wspiera ten płomyk nadziei w sercu człowieka chorego jest godna wsparcia i o to wsparcie serdecznie proszę wszystkich mieszkańców Białegostoku - ks. Piotr Pietkiewicz, proboszcz parafii Wszystkich Świętych i kapelan białostockiego hospicjum dla dzieci. - Kwestować będą wolontariusze fundacji oraz przedstawiciele Bractwa Młodzieży Prawosławnej – dodaje.

Fundusze pomogą chorym dzieciom

Zebrane podczas akcji pieniądze zostaną przeznaczone w całości na opiekę nad dziećmi w białostockim hospicjum i budowę Domu Opieki Wyręczającej. Osoby, które angażują się w tę inicjatywę, chcą przekazać chorym część samych siebie.

- Członkowie Bractwa Młodzieży Prawosławnej bardzo chętnie biorą udział w takich inicjatywach, jak kwesta żonkilowa. Ta niedziela jest też poświęcona krzyżowi świętemu, we fragmencie Ewangelii wg św. Łukasza jest powiedziane, że "jeśli ktoś chce iść za mną, niech weźmie krzyż swój, zaprze się samego siebie i mnie naśladuje". Myślę, że niesienie krzyża jest to dzielenie się swoim życiem z innymi ludźmi. Będzie więc to doskonała okazja, by ofiarować siebie i pomóc dzieciom z fundacji – mówi Natalia Aleksiejuk, przedstawicielka Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Białymstoku.

13 kwietnia odbędzie główna zbiórka żonkilowa. Wówczas na mieszkańców Białegostoku czeka wiele atrakcji. Będą mogli odwiedzać muzea podlaskie oraz poznać historię ,miasta jeżdżąc zabytkowym ogórkiem. Tego dnia obiekty miejskie, w tym Opera i Filharmonia Podlaska, zostaną podświetlone na żółto. Wolontariuszy będzie można spotkać m.in. na Rynku Kościuszki, w parku Planty, w galeriach handlowych oraz w sieciach sklepów Chorten. 27 kwietnia zbiórka będzie zaś prowadzona w sklepach PSS Społem Białystok.

Warto przypomnieć, że "Pola Nadziei" to doroczna kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja. Fundacja "Pomóż Im" od początku koordynuje akcję na terenie województwa podlaskiego.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl
1275 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39