Rusza kino plenerowe. Na ekranie polski film z nominacją do Oscarów

2023.06.16 07:12
Już niedługo kolejna edycja kina plenerowego przy Białostockim Ośrodku Kultury. Na ekranie pojawi się film, który podbił serca wielu ludzi na całym świecie. Wyświetlany będzie nominowany do Oscarów polski film "IO".
Rusza kino plenerowe. Na ekranie polski film z nominacją do Oscarów
Fot: Marcin Pawlukiewicz
Kino plenerowe 2022 organizowane przez Kino Forum

W ramach corocznej akcji Lato w Mieście, Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny seans kina plenerowego. Na ekranie będzie wyświetlany polski film "IO", czyli zwycięzca wielu nagród filmowych z całego świata. Był także nominowany do Oscarów w 2022 r.

"IO" miał swoją premierę w Polsce 30 września 2022 r. Opowiada historię osiołka urodzonego w polskim cyrku, w którym doświadcza przemocy ze strony swojego właściciela. Kasandra, czyli artystka, która obdarza osiołka wielką miłością przekazuje aktywistom praw zwierząt informacje o przemocy na zwierzęciu w cyrku. W wyniku tego zostaje on przeniesiony w bezpieczne miejsce, jednak ucieka z niego w tęsknocie za Kasandrą. Jego podroż pokazuje dalsza część filmu. Jak potoczy się dalsza historia osiołka? Czy uda mu się dotrzeć do Kasandry? O tym przekonacie się podczas kina plenerowego!

Reżyserem "IO" jest Jerzy Skolimowski, którego można znać z produkcji takich jak "W domu" (2022), "11 minut" (2015), "Ferdydurke" (1991) i wiele innych. Oprócz bycia reżyserem jest także scenarzystą, producentem, aktorem filmowym, poetą, a także malarzem. Największy rozgłos zdobył za sprawą swoich produkcji filmowych z lat 60. ubiegłego wieku, a także dzięki docenionemu filmowi "IO". Jest laureatem wielu prestiżowych nagród.

Film "IO" trafi zarówno do miłośników zwierząt, jak i wielbicieli kina na wolnym powietrzu. To produkcja, którą warto zobaczyć.

Kino plenerowe z filmem "IO" będzie prezentowane w najbliższą sobotę (17.06) na placu przy Białostockim Ośrodku Kultury, przy ul. Legionowej 5. Seans rozpocznie się o godz. 22:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl
886 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39