Rusza kolejna rekrutacja do programu "Bony na szkolenia"

2018.05.23 11:28
Znów można będzie zdobyć dofinansowanie do kursów i studiów podyplomowych. Program "Bony na szkolenia" cieszy się ogromną popularnością.
Rusza kolejna rekrutacja do programu "Bony na szkolenia"
Fot: UM Białystok

Poprzednie nabory w programie "Bony na szkolenia" cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców województwa podlaskiego. Limit miejsc zazwyczaj wyczerpywał się dość szybko (zobacz: Znów można będzie zdobyć bony na szkolenia. Ostatni nabór zakończył się po kilku godzinach).

Na dofinansowanie w programie łącznie może liczyć 2740 mieszkańców Białegostoku. W sumie przeznaczono na ten cel ponad 34 mln zł. Z takiego wsparcia można będzie skorzystać do 30 czerwca 2020 r. Górna granica dotacji wynosi 9 tys. zł w przypadku studiów podyplomowych, kursów językowych itp. i 15 tys. zł na kursy zawodowe. Wkłady własne uczestników wyniosą zaledwie 12% szkolenia.

Aplikować można drogą elektroniczną na stronie bonynaszkolenia.pl bądź odwiedzając biuro znajdujące się przy ul. św. Rocha 3. Osoby, które nie są do końca pewne, jakie szkolenie czy studia podyplomowe wybrać, mogą też skorzystać z porad doradców zawodowych.

W poprzednich edycjach dofinansowanie mógł zdobyć każdy, obecnie szansę na zakwalifikowanie się do programu mają osoby wyłącznie osoby spełniające przynajmniej jedno z kryteriów:
- ukończyły 50 lat;
- mają niskie kwalifikacje (wykształcenie podstawowe, gimnazjalne, zasadnicze zawodowe, liceum/technikum).

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1519 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39