Rusza nowa inicjatywa związana z ul. Warszawską

2021.09.23 14:22
Ulica Warszawska znana jest chyba wszystkim białostoczanom. To ulica z wieloma zabytkami, urokliwymi kamienicami, ale także z restauracjami i kultowymi już miejscami. Kryje w sobie wiele ciekawych historii.
Rusza nowa inicjatywa związana z ul. Warszawską
Fot: Anna Kulikowska

Dlatego też grupa pasjonatów ul. Warszawskiej w Białymstoku powołała Stowarzyszenie Przyjaciół Ulicy Warszawskiej.

"Jeśli słyszałeś o ulicy Warszawskiej w Białymstoku, mieszkasz tu, chodzisz tędy do pracy lub po prostu lubisz tę ulicę, to być może zainteresuje Cię nasz pomysł. Pomysł na ulicę Warszawską. Chcemy pokazać jej historię, pocieszyć się jej dniem codziennym i oczywiście zależy nam na jej przyszłości" - oto idea, która przyświeca działalności Stowarzyszenia.

Pierwsze otwarte dla wszystkich spotkanie odbędzie się w czwartek (30.09) o godz. 19:00 w restauracji Cechowa (oczywiście przy ul. Warszawskiej). W luźnej, nieformalnej atmosferze będzie można porozmawiać o Warszawskiej, podzielić się spostrzeżeniami, wypracować program działania, ale także wysłuchać opowieści Jerzego Bieluka ze Stowarzyszenia Przyjaciół Ulicy Warszawskiej, Piotra Niziołka z Muzeum Historycznego, Wiesława Wróbla z Uniwersytetu w Białymstoku oraz Jacka Hordejuka z Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości.

Całe spotkanie umili najprawdziwszy folklor z warszawskiej Pragi w wykonaniu duetu w składzie Heniek Małolepszy i Sebastian Pikula.

Bo przecież, jak mówi stare przysłowie: "Na Warszawskiej weekend zwykle zaczyna się w czwartek. Nie jest jednak pewne, kiedy się kończy...".

W ramach działalności stowarzyszenia planowane są cykliczne imprezy, np. Powitanie Jesieni z muzyką na żywo


Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

946 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39