Rusza rekrutacja uzupełniająca do szkół i przedszkoli. Jest sporo wolnych miejsc

2018.06.01 08:02
Ważna informacja dla wielu rodziców – rusza rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli oraz szkół. W wielu placówkach są wolne miejsca.
Rusza rekrutacja uzupełniająca do szkół i przedszkoli. Jest sporo wolnych miejsc
Fot: pixabay.com

W piątek (1.06) rodzice pociech, które nie dostały się do wybranych szkół lub przedszkoli mogą wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej. Potrwa ona kilka dni.

– Rekrutacja uzupełniająca będzie odbywała się na takich samych zasadach jak ta podstawowa, przeprowadzona w marcu – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Rodzice na złożenie wniosków będą mieli czas między 1 a 6 czerwca. Następnie zgłoszenia zostaną zweryfikowane przez komisję rekrutacyjną.

W czerwcowej rekrutacji miasto przygotowało 272 miejsca w przedszkolach publicznych oraz 192 w oddziałach przedszkolnych. 8 miejsc jest też w niepublicznych placówkach, które zostały wyłonione w otwartym konkursie ofert. Łącznie więc na wszystkich przedszkolaków czeka 477 miejsc.

Rodzice powinni pamiętać o tym, że w rekrutacji mogą uczestniczyć dzieci z roczników 2012-2015. Informacja o wolnych miejscach w poszczególnych przedszkolach dostępna jest na stronie urzędu miasta.

Listy osób  zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną ogłoszone 21 czerwca o godz. 15.00. Maluchy mające 2,5 roku oraz te spoza Białegostoku będą przyjmowane do placówek po 31 sierpnia.

W przypadku szkół, w tym roku do klas pierwszych są przyjmowane dzieci z rocznika 2011 oraz dzieci 6-letnie zgodnie z wolą rodziców (jeśli wcześniej korzystało z wychowania przedszkolnego, albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej). Warto pamiętać, że ogólnie do szkoły podstawowej kandydaci przyjmowani są z urzędu (szkoła obwodowa) lub na wniosek rodziców (szkoła nieobwodowa). W tym drugim przypadku placówka musi mieć wolne miejsca, by przyjąć dziecko.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1435 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39